Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek (U16) w Gdańsku!

Ze względu na rozstawienie (nr 3) Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki miał wolną pierwszą rundę i czekał na rozstrzygnięcie meczu KS Górnik BytomTS IDEA Sport Toruń. Lepsze okazały się tenisistki z Torunia (4:2). Wszystkie mecze rozgrywane w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single.

W ćwierćfinale zespół Dominiki pokonał pewnie torunianki 5:1.

W półfinale na drodze ekipy z Kozerek stanęły tenisistki z KT GAT Gdańsk A, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w ostatnim czasie, rozstawiona w mistrzostwach z nr 1. Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu (2:4) to gospodynie cieszyły się z awansu do finału i ostatecznie z tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski U16.

Zawodniczkom z Grodziska nie udało się obronić tytułu sprzed roku i pozostała walka o brązowy medal.

W drugim półfinale pomiędzy Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów, a BKT Advantage Bielsko-Biała (nr 2) o zwycięstwie przy stanie meczu 3:3 decydował lepszy bilans wygranych setów na korzyść  bielszczanek.

W meczu o trzecie miejsce Dominika i koleżanki pokonały (4:2) tenisistki z Chrzanowa zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski U16.

Dominika w singlowym meczu o brąz wygrała 6:2, 6:2 z Anną Kmiecik. W grze podwójnej lubuszanka w parze z Barbarą Straszewską pokonały (3:6, 6:4, 10:8) parę Maja Wróbel – Anna Kmiecik.

Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki:

  • Laura Samsonova;
  • Barbara Straszewska;
  • Dominika Podhajecka;
  • Amelia Drozd;
  • Monika Szałek;
  • Kapitan – Jakub Ulczyński.

Dziękujemy za zaufanie, wzorową i owocna współpracę właścicielom najlepszej Akademii tenisowej w Polsce Państwu Dianie i Jarosławowi Lewandowskim oraz Dyrektorowi Sportowemu Panu Krzysztofowi Puna. Dziękujemy również całemu sztabowi trenerskiemu, a w szczególności opiekunowi Dominiki Jakubowi Ulczyńskiemu.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek w Gdańsku. Dziękujemy.

Czytaj też: DOMINIKA PODHAJECKA 2 RAZY NA PODIUM LIEPAJA INTERNATIONAL BY PRINCE 2022 ITF J3!