Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki A (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek (U18) w Kozerkach! To czwarty medal mistrzostw Polski Dominiki w tym roku (złoto, srebro i 2 brązy), zdobyty zaledwie w tydzień po brązowym medalu w DMP U16 w Gdańsku!


Lubuszanka reprezentowała pierwszy zespół Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki, który ze względu na rozstawienie (nr 1) miał wolną pierwszą rundę i czekał na rozstrzygnięcie meczu Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe Złotoryja – Krakowski Klub Sportowy OLSZA. Lepsze okazały się tenisistki ze Złotoryi (4:2). Wszystkie mecze rozgrywane były w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single.

W ćwierćfinale zespół Dominiki nie dał szans (6:0) swoim rywalkom z Dolnego Śląska tracąc w całym meczu zaledwie dwa sety.

W półfinale na drodze ekipy z Kozerek ponownie stanęły tenisistki z KT GAT Gdańsk, a więc był to niejako rewanż za mecz sprzed tygodnia z DMP U16 w Gdańsku. Tym razem to zawodniczki z Grodziska grające w mocniejszym (starszym) składzie pokonały gdańszczanki 4:2, awansując do wymarzonego finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek.

W finale nasze tenisistki musiały się zmierzyć z drużyną BKT Advantage Bielsko-Biała A, w składzie której były 2 mocne Czeszki. Niestety obydwie, zacięte gry deblowe zakończyły się po super tie breakach na niekorzyść gospodyń. Jeszcze trudniejsza sytuacja zrobiła się po przegranym pierwszym singlu i stanie meczu 0:3. Końcówka meczu należała jednak do gospodyń. Wygrane 3 spotkania singlowe doprowadziły do stanu 3:3, a o zwycięstwie końcowym decydował super tie break ostatniego pojedynku. O tytule zadecydował lepszy bilans setów drużyny Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki A.Dodać należy, że zawodniczki z Grodziska obroniły tytuł drużynowych mistrzyń kraju juniorek sprzed roku.


Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki A:
Daria Górska;
Zuzanna Pawlikowska;
Zuzanna Kubacha;
Zuzanna Frankowska;
Dominika Podhajecka;
Kapitan – Jakub Ulczyński.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek do Kozerek. Dziękujemy.

Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

Czytaj też: DOMINIKA PODHAJECKA Z KOLEJNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!