28 października 2022 r. w słubickiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Historia naszego regionu” prowadzone przez Pana Rolanda Semika – słubickiego regionalistę, społecznego opiekuna zabytków powiatu słubickiego oraz członka Towarzystwa Historycznego we Frankfurcie nad Odrą.

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką, po raz drugi wykład dotyczył Obozu Karnej Pracy Wychowawczej „Oderblick” w Świecku. W spotkaniu, wzbogaconym prezentacją, uczestniczyła licznie przybyła młodzież słubickich szkół oraz mieszkańcy miasta, gdyż spotkanie miało charakter otwarty i każdy chętny pogłębienia swojej wiedzy o historii regionu mógł wziąć udział w prelekcji.

Cieszymy się, że wykłady z cyklu „Historia naszego regionu” wzbudzają takie duże zainteresowanie wśród społeczności lokalnej. Dziękujemy Panu Rolandowi Semikowi za poświęcony czas i chęć dzielenia się swoją ogromną wiedzą.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się już 25 listopada 2022 r. o godz. 10.00 w słubickiej bibliotece. Wykład również będzie miał charakter otwarty, a jego tematem będzie „Historia wojskowości w Słubicach w latach 1945 – 1990”.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach

Czytaj także: Dominatorka ma kolejnego sponsora! Zawodniczkę SMECZ Górzyca wesprze Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o.