Matylda Kąkol i Kalina Czernaluk wystąpiły w kategorii czerwonej 8 latków, a Karina Lubecka w pomarańczowej dla 9 latków. W młodszej kategorii zawodniczki świetnie poradziły sobie w fazie grupowej wygrywając wszystkie mecze i pewnie weszły do półfinałów, w których musiały uznać wyższość swoich przeciwników, z którymi w zeszłym miesiącu wygrały na naszym turnieju Ekogarden TennisCup. 

 

Klina pewnie prowadziła  6/1 i przekonała się,  jak ważne jest utrzymanie koncentracji do końca meczu, przegrywając mecz 7/10. Matylda swój półfinał przegrała 6/10. Dziewczyny zajęły 3 miejsca w kategorii czerwonej. 

 

Karina Lubecka rozniosła swoich przeciwników, a w całym turnieju straciła tylko 3 gemy. W finale pokonała faworytkę turnieju 4/0.   

 

–  Bardzo cieszą mnie wyniki moich zawodniczek, ale najwięcej przyjemności sprawia mi radość, jaką widzę na ich twarzach i to bez znaczenia czy to po wygranym, czy też przegranym meczu. To pokazuje, że dzieci czerpią przyjemność nie tylko z wygrywania, ale też samej gry, dzięki czemu będą miały szanse zostać wielkimi zawodniczkami. Na tym etapie wyniki nie są ważne, chodzi o zabawę i upowszechnianie. Staram się to dokładnie tłumaczyć moim zawodnikom. Na wygrywanie dużych czeków i samochodów przyjdzie czas. Teraz się bawimy tenisem – podsumowuje turniej Grzegorz Koźlakowski, trener Szkoły Tenisa ProTennis. 

 

Czytaj też: Ogólnopolski turniej tenisowy dla dzieci w Słubicach!