Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali auto dostawcze, którym do naszego kraju jechały kradzione nowe felgi wraz z oponami. Wartość zatrzymanych kół to 30 tysięcy euro.

Do zatrzymania dostawczego auta jadącego do Polski doszło 15 stycznia jeszcze na terytorium Niemiec (autostrada BAB 12 w kierunku do Polski). Tam funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i skierowali do kontroli  dostawczaka na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu okazał się 42-letni Polak.

Podczas przeglądania części ładunkowej kontrolowanego pojazdu funkcjonariusze ujawnili 29 nowych kompletów felg wraz z oponami do takich aut jak Nissan, Infiniti oraz Renault.

W trakcie dokonywanych sprawdzeń funkcjonariusze otrzymali informację od policjantów z  Magdeburga, że felgi wraz oponami zostały skradzione z kontenerów magazynowych serwisu samochodowego. Z uwagi na to 42-latek został zatrzymany. Wartość zatrzymanych kół została określona  na kwotę 30 tysięcy euro.

Dalsze czynności w tej sprawie, z uwagi na miejsce zatrzymania, prowadzi niemiecka policja.

mjr SG Joanna KonieczniakRzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej