Święta Wielkanocne są pełne tradycji i zwyczajów. To bardzo rodzinny i radosny czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. W związku z tym, 30 marca słubicka biblioteka zaprosiła swoich czytelników i mieszkańców Słubic do wspólnego wykonania wielkanocnych dekoracji.
W czasie warsztatów oddział dla dzieci zamienił się w wielką, kolorową pracownię krawiecką! Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem szyli, a następnie wypychali i ozdabiali piórkami i wstążeczkami kolorowe zajączki oraz kurki. Dekoracje wykonane zostały ze skrawków tkanin, którym przy pomocy maszyny do szycia udało się dać „drugie życie”. Powstały niepowtarzalne, wyjątkowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie świąteczne dekoracje! Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą atmosferę!
Autor :
Zespół BPMiG w Słubicach


















Czytaj także :
- Joga w naturze wraca do Słubic. Na uczestniczki czeka relaks, zdrowie i kobieca energia
Już w niedzielę, 14 czerwca, na słubickim polu golfowym „Dębowa Polana” odbędzie się druga edycja wydarzenia „Joga w Naturze”. To propozycja skierowana przede wszystkim do kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie, odnaleźć wewnętrzny spokój i spędzić kilka godzin w otoczeniu natury. Inicjatorką wydarzenia jest Anna Szmyt, dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach. - Korty tenisowe w Słubicach już otwarte. Rozpoczął się sezon tenisowy 2026
Miłośnicy tenisa mogą już szykować rakiety i sportowe stroje. Wraz z nadejściem lata w Słubicach oficjalnie rozpoczął się sezon gry na kortach tenisowych. Do dyspozycji mieszkańców oraz gości są dwa atrakcyjnie położone obiekty, które pozwalają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kort tenisowy przy stadionie SOSiR Jednym z miejsc, gdzie można rozegrać mecz lub trening, - Sukcesy młodych tenisistów GKT Smecz Górzyca
Na medal spisali się obydwaj młodzi podopieczni trenera Daniela Podhajeckiego biorący udział w zawodach Lubuski Tour Tenis10 „ORZEŁ CUP” w Międzyrzeczu. Aleks Dobrochowski zajął 3 miejsce w kategorii czerwonej Tenis10, a Władek Karbowiak wywalczył również brązowy medal w kategorii zielonej Tenis10. Swoje drugie miejsce na podium w turniejach PZT (również brąz) wywalczył Mateusz Orzechowski w - Dzień Dziecka i turniej siatkówki w Laskach Lubuskich. Mnóstwo atrakcji, sportowych emocji i świetnej zabawy
W sobotę, 6 czerwca, boisko w Laskach Lubuskich tętniło życiem. Wszystko za sprawą wydarzenia, które połączyło sportową rywalizację z obchodami Dnia Dziecka. Na mieszkańców czekał turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora GOK oraz mnóstwo atrakcji przygotowanych dla najmłodszych i całych rodzin. Już od godziny 10.00 rozpoczęły się rozgrywki siatkarskie, które przyciągnęły zawodników i kibiców. Organizatorem - Policjantki ze Słubic pomogły 70-latce w Górzycy. Kobieta traciła przytomność
Policjantki ze Słubic pomogły 70-latce w Górzycy, która leżała na chodniku i były przy niej, do czasu przyjazdu karetki pogotowia. We wtorek (2 czerwca) podczas powrotu do słubickiej jednostki w miejscowości Górzyca policjantki zauważyły osobę leżącą na chodniku, przy której były już inne osoby. Funkcjonariuszki natychmiast do niej podjechały. Zatrzymały swoje auto, by sprawdzić czy























