18 kwietnia 2023 r. na trwałe zapisze się w historii Starościńskiej koszykówki. Tego dnia aktualni Mistrzowie Szkół Leśnych MKiŚ ekipa TL w Starościnie dokonała niezwykłego osiągnięcia – wywalczyła awans do finału mistrzostw szkół średnich woj. lubuskiego, meldując się tym samym w najlepszej czwórce naszego województwa.

W półfinałach mistrzostw, rozgrywanych na gościnnych parkietach ZS w Rzepinie zmierzyła się z drużynami: OSTIO Skwierzyna oraz ZSEL w Gorzowie.

W pierwszym meczu rzepińscy leśnicy stoczyli heroiczny bój z reprezentacją ze Skwierzyny. Mecz znakomicie rozpoczęła ekipa, że Starościna, po kilku minutach, prowadząc 9 : 0. Skwierzynianie podjęli walkę, doprowadzając do wyniku 11 : 5 na koniec kwarty. W II kwarcie inicjatywę przejęli skwierzynianie celnie, punktując. Na koniec I połowy starościnianie wygrywali tylko 2 oczkami, 20 : 18. Równie zacięta była II połowa spotkania. W trzeciej odsłonie tego niezwykle emocjonującego meczu młodzi leśnicy zdołali powiększyć przewagę do 5 PKT. Ostatnia kwarta była zażarta, podobnie jak całe spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem TL w Starościnie 45 : 40. Trzecia drużyna reprezentującą ZSEL Gorzów była poza zasięgiem pozostałych ekip, prezentując w pełni profesjonalną, klubową koszykówkę. Wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, wygrywając kolejno, że OSTIO Skwierzyna 103 : 35 oraz z TL w Starościnie 104 : 55.

Tak więc reprezentanci TL w Starościnie odnieśli historyczny triumf, meldując się pie aż pierwszy w historii szkoły w finale wojewódzkim.

Wielkie gratulacje dla Ekipy prowadzonej profesjonalnie przez Panią Trener Izabelę Janiak.

Mecz sędziowali Panowie Wiktor Błaszczykiewicz oraz Tomasz Nowak. Przy stoliku sędziowskim wspomagały sędziów koszykarki Wiktoria Papież , Basia Skałuba oraz Hanna Sadowska.

Do meczu zawodników zagrzewały Piękne Cheerleaderki z TL w Starościnie prowadzone przez Panią Monikę Ciesielską.

Dziękujemy społeczności ZS w Rzepinie za żywiołowy, piękny doping.

Skład TL Starościn: Adam Barcz, Sz. Toporek, A. Jarociński, T. Mikulski, G. Kachel, Andrzej Barcz, Stanisław Woźniak, K. Iwasyszyn, J. Filipiak, A. Olech, Michał Woźniak.

Autor :

Technikum Leśne w Starościnie

• Słubice: W tym salonie najnowsze technologie i wiedza z zakresu inżynierii tkankowej spotykają się z pasją do pielęgnacji skóry!
    Salon Skin In Micropuncture Agata Kęsicka w Słubicach na ul. Sienkiewicza 50A oferuje szeroki zakres profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych. Ten salon to miejsce, gdzie najnowsze technologie i wiedza z zakresu inżynierii tkankowej spotykają się z pasją do pielęgnacji skóry. Z jakich zabiegów można skorzystać w tym salonie? Mikropunktura Mikropunktura to innowacyjna metoda regeneracji skóry,
  • Z Estonii wiózł Afgańczyków do Niemiec
    Ośmiu Afgańczyków, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Niemiec wpadło w ręce funkcjonariuszy SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Zatrzymano także obywatela Ukrainy, który na przerzucie nielegalnych migrantów chciał zarobić kilka tysięcy euro. Nocą 15 lipca funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku podczas realizacji zadań służbowych w rejonie kolejowego mostu granicznego skontrolowali
  • Klub Pasjonatów Motoryzacji i Techniki Nagar Słubice zaprasza na Trzeci Zachodni Rajd „Zachodnia Stówka”!
    Rajd odbędzie się w Ośnie Lubuskim nad jeziorem Reczynek, w dniach 23-24 sierpnia. Impreza z piknikiem motoryzacyjnym połączy pasję do zabytkowych pojazdów z integracją i zabawą. Na uczestników czekają atrakcje, w tym ognisko, zwiedzanie zabytków, zawody motoryzacyjne, a także atrakcje dla najmłodszych!  Harmonogram Wydarzenia 23 sierpnia 2024 (piątek) 15:00 – Otwarcie bram terenowych Zlotowiska 18:00