Gabinet ortopedy w Centrum Medycznym Brandmed. Fot. Brandmed

W Centrum Medycznym Brandmed przyjmuje nowy specjalista ortopedii lek. spec. Krzysztof Fluder. Terminy do tego fachowca są dostępne „od ręki”. 

Lek. spec. Krzysztof Fluder na co dzień leczy pacjentów po stronie niemieckiej. W Centrum będzie przyjmował w każdą środę oraz piątek.
  • Konsultacje prywatne oraz w ramach ubezpieczenia w AOK Nordost oraz Barmer.
  • Lek. spec. Fluder przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci od 6 roku życia

Z jakimi objawami należy udać się do ortopedy?

Ortopeda to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji schorzeń związanych z układem kostno-mięśniowym. Zajmuje się m.in. urazami stawów, złamaniami kości, a także chorobami kręgosłupa. Jeśli odczuwasz pewne dolegliwości bądź objawy, warto wiedzieć, kiedy najlepiej jest skonsultować się z ortopedą.

Bóle stawów

Jednym z najczęstszych powodów wizyty u ortopedy są bóle stawów. Bóle te mogą być spowodowane przeciążeniami, kontuzjami, infekcjami czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Jeśli odczuwasz ból stawów trwający dłużej niż kilka dni, przeszkadzający w codziennej aktywności, ograniczający ruchomość lub towarzyszący obrzękowi, konieczna jest wizyta u ortopedy.

Fot. Brandmed

Urazy i złamania

Innym problemem, który może wymagać konsultacji z ortopedą, są urazy. Złamania kości, skręcenia stawów czy inne urazy wynikające z wypadków, upadków czy intensywnego uprawiania sportu to sytuacje, w których konieczna jest natychmiastowa opieka ortopedyczna. Warto pamiętać, że nawet pozornie niewielkie urazy mogą prowadzić do poważniejszych powikłań, dlatego każdy uraz wymaga oceny przez specjalistę.

Problemy z kręgosłupem

Problemy związane z kręgosłupem również należą do obszaru zainteresowań ortopedy. Bóle pleców, dyskopatie, skrzywienia kręgosłupa czy dolegliwości związane z przeciążeniami kręgosłupa to sytuacje, w których wizyta u ortopedy może być niezbędna. Ortopeda może zalecić odpowiednią diagnostykę obrazową i pomóc w doborze odpowiedniego planu leczenia czy rehabilitacji.

Fot. Brandmed

Konsultacja z ortopedą może być konieczna również w przypadku schorzeń wymagających leczenia operacyjnego, ale także profilaktyką i rehabilitacją.

Podsumowując, objawy i dolegliwości, które powinny skłonić do wizyty u ortopedy to:

  • bóle stawów trwające dłużej niż kilka dni, ograniczające ruchomość lub towarzyszące obrzękowi urazy, takie jak złamania, skręcenia czy siniaki, szczególnie po wypadkach, upadkach czy intensywnym uprawianiu sportu.
  • problemy związane z kręgosłupem, takie jak bóle pleców, skrzywienia czy dyskopatie;
  • schorzenia wymagające leczenia operacyjnego;
  • planowanie intensywnego wysiłku fizycznego
  • zmiana trybu życia czy rekonwalescencja po urazach.

________________

Rejestracja:

Telefoniczna w godz. 7:00-20:00, w piątki do godz. 18:00.

+48 95 200 10 00

E-mail: info@brandmed.eu

Messenger

Formularz UMÓW WIZYTĘ na naszej stronie www.brandmed.eu

Fot. Brandmed