Dnia 28 lutego 2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jak co miesiąc, przy kawie i ciasteczku Klubowiczki rozmawiały na różne tematy, lecz głównym przedmiotem dyskusji była powieść Anny Falany – Jafry „Zasupłane myśli. Perypetie fobicznej Eleonory.”

Główna bohaterka ma poczucie, że jest gorsza od innych pod każdym względem. Chodzi na różnego rodzaje terapie, warsztaty, do specjalistów, zażywa mnóstwo lekarstw – wszystko po to, żeby znaleźć powód swoich problemów i ostatecznie je pokonać. W powieści autorka w bardzo przebiegły sposób operuje czarnym humorem, pokazuje czym jest fobia społeczna i jak może niszczyć komuś życie. Uczestniczki spotkania miały podzielone zdanie co do odbioru książki,   lecz zgodnie stwierdziły, że jest napisana przystępnym językiem i lekkim stylem.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na następne, które odbędzie się dnia 21.03.2024 r. Przedmiotem kolejnej literackiej debaty będzie powieść Alicji Wejner „Lustro pełne zakamarków”.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Autor: Zespół BPMiG w Słubicach