Fot: Ryszard Waldun

Znany zawodnik MMA, Sylwester Lis, który znany jest jako Dzik Gorzowski, odwiedził niedawno Szkołę Podstawową w Czarnowie, gminie Górzyca, aby podzielić się ważnym przesłaniem z uczniami. Jego celem było przestrzeganie przed hejtem oraz zwrócenie uwagi na znaczenie wsparcia w przypadku depresji.

Nauczycielka Edyta Balcerek-Drabczyk podkreśla, że zaproszenie Dzika Gorzowskiego było zasługą dyrektora szkoły, który podjął tę inicjatywę. Marta Lipok, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Czarnowie, podkreśla, że wizyta Dzika Gorzowskiego to kolejny dowód na to, że szkoła stanowczo sprzeciwia się hejtowi i depresji, a uczniowie mogą w każdej chwili szukać pomocy u wychowawcy, pedagoga czy dyrektora.

Sylwester Lis, znany jako Dzik Gorzowski, regularnie bierze udział w spotkaniach w szkołach i Domach Dziecka, aby ostrzec młodzież przed coraz częstszymi zjawiskami hejtu i depresji. W tym samym dniu odwiedził także dzieci z miejscowego Przedszkola, gdzie rozmawiał z nimi o sporcie i zdrowej rywalizacji podczas zawodów.

Na pożegnanie, dzieci podarowały Dzikowi Gorzowskiemu własnoręcznie namalowane obrazki, a także zaśpiewały mu piosenkę. Ta inspirująca wizyta stanowiła ważny krok w edukacji uczniów na temat szacunku, wsparcia i walki z problemami emocjonalnymi.

Autor: Ryszard Waldun