fbpx

W sobotę odbył się Rodzinny Festyn Pływacki [ZDJĘCIA]

To już tradycja, że podczas wakacji na basenie SOSiR odbywają się gry, zabawy oraz wyścigi pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem tę wodną zabawę zaplanowano na sobotę 1 sierpnia. 

Zawody zorganizowane przez SOSiR rozgrywane zostały pod honorowym Patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, dokładnie w 76. Rocznicę Powstania Warszawskiego. Dla pływaczek i pływaków od godz. 10.00 otwarto biuro zawodów, natomiast dokładnie o godz. 12 do pływackich zmagań stanęli najmłodsi, przedszkolaki i uczniowie klas I-III.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Ich zadaniem było pokonanie biegiem przodem i tyłem dystansu szerokości małego basenu. Po nich, już na dłuższym dystansie ok.25 m swoje wyścigi dowolnym stylem mieli uczniowie klas IV-VI osobno dziewczęta i chłopcy. Najstarsze roczniki szkół podstawowych spróbowały swoich sił na dystansie 50 m. Całość zakończono wyścigiem głównym dla wszystkich chętnych (formuła open) najpierw pań, a tuż po nich panów.

Warto dodać, że festyn bardzo sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie przeprowadził szef ratowników Leszek Smolarczyk wraz ze swoimi współpracownikami. Oczywiście nie mogło się obyć bez wręczenia medali (dla wszystkich uczestników z przedszkoli i szkół podstawowych) i statuetek w wyścigach głównych na 50 m. Trofea wręczali Ryszard Chustecki- Dyrektor ds. Sportu i Rekreacji SOSiR i wspomniany już Leszek Smolarczyk.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Oto najlepsi we wszystkich kategoriach:

Przedszkola (startowano bez rywalizacji w kat.open)

Aleksandra Baleja, Janiak Borys, Nina Dąbkowska, Maja Hałub, Sabina Gucia

Kl. I-III SP (startowano bez rywalizacji w kat. open)

Bianka Podolska, Nikola Łuczyński-Lada, Franek Wilk, Nina Cegielska

Kl. IV-VI dziewczęta (ok. 25m)

 1. Jagoda Martyńska
 2. Nina Cegielska

 Kl. IV-VI chłopcy (ok. 25m)

 1. Oliwier Makuchowski
 2. Fabian Piaskowski
 3. Ksawery Łączyński

Kl. VII-VIII (50m)

 1. Przemysław Cichosz
 2. Arie Vanelik

Wyścig główny na 50 m Kobiet (open, 50m)

 1. Jagoda Martyńska
 2. Joanna Podolska

 Wyścig główny na 50 m Mężczyzn (open, 50m)

 1. Przemysław Cichosz
 2. Kamil Siejkowski
 3. Kamil Podolski
 4. Andrzej Łączyński

Wydarzenie to zakończono rozdaniem ulotek o bezpiecznym przebywaniem we wszelakich akwenach wodnych. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na słubicki basen (wstęp wolny), który jest czynny do końca wakacji codziennie w godzinach 10.00-18.00.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!