fbpx
Home Aktualności Bo w jedności jest siła!!! Gminy się łączą, by pozyskać unijne fundusze.

Bo w jedności jest siła!!! Gminy się łączą, by pozyskać unijne fundusze.

by Renata Hryniewicz
Na Spotkaniu Zabrakło Burmistrz Ośna Lubuskiego Stanisława Kozłowskiego, Który Z Przyczyn Osobistych, Nie Mógł W Nim Uczestniczyć, Ale Wcześniej Wyraził Pełne Poparcie Dla Wspólnych Działań

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, dr Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina, Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego, a także wójt Górzycy Robert Stolarski i Janusz Krzyśków, wójt Słońska  przygotują lokalną strategię działania tak, żeby realizować wspólnie projekty.

Włodarze powiatowych i ościennych miast i gmin spotkali się by porozmawiać o wspólnych planach i  wyzwaniach, jakie będą stały przed samorządami w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Czytaj też: Doczekaliśmy się! Pierwsze recyklomaty już stoją w Słubicach! Wrzucajcie butelki i zbierajcie punkty! Naprawdę warto!

– Celem współdziałania stron będzie zobowiązanie do wzajemnego wsparcia i intensyfikacja działań w możliwie szerokim zakresie, w szczególności w dziedzinie edukacji, kultury i dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu, ochrony środowiska, infrastruktury społecznej i zdrowotnej, a także współpracy transgranicznej – zadeklarowali włodarze w liście intencyjnym, który podpisali wczoraj w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

– Nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 skłoniła nas, żeby stworzyć lokalną strategię działania i razem realizować projekty o znaczeniu ponadlokalnym – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Żródło: Informacja prasowa UMiG Słubice.

Czytaj też: Uwaga na oszustów. Proszą SMS-em o 50 gorszy dopłaty do zamówionej paczki, a znika z konta wszystko!

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice