fbpx

Celuloza za mocna na naszych juniorów

Dziś pierwszy raz zaglądamy do bezpośredniego zaplecza seniorskiej Polonii Słubice. Drużyna juniorów starszych tym razem rozegrała mecz z Celulozą Kostrzyn odnosząc porażkę 2-5.

Naszych juniorów odwiedziliśmy na zaproszenie trenera Macieja Ossowskiego. Najpierw krótka sesja zdjęciowa przy historycznych arkadach naszego pięknego stadionu, a potem walka na bocznym boisku z Celulozą Kostrzyn.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

– Jeżeli chodzi o sam mecz to pomimo porażki nie mogę mieć żadnych pretensji do chłopaków. Większość zawodników którzy się zaprezentowali na niedzielnym spotkaniu z Celulozą to zawodnicy z rocznika 2004 i 2005 czyli jest to wiek juniora młodszego tu grająca w starszej kategorii, bo są to roczniki 2002 oraz młodsi. Cieszy mnie to że co tydzień mam do dyspozycji 20-22 zawodników, chłopaki ciężko trenują i mogę dołożyć mała cegiełkę do ich rozwoju- komentuje na gorąco trener.

Strzelcem obu goli dla Polonii był Oliwier Begier, syn kapitana drużyny seniorów, który z powodzeniem idzie jego drogą piłkarskiej kariery. Z kolei dla drużyny gości Emil Cichoń x 2, Piotr Brzózka, Krystian Grzelczak i Jakub Jacniacki.

Niestety w tym meczu doszło również do bardzo nieprzyjemnej sytuacji: nasz Igor Kozłowski w drugiej połowie meczu został brutalnie sfaulowany przez zawodnika gości. Doszło najprawdopodobniej do złamania kości piszczelowej i Igora czeka najpierw operacja, a następnie rehabilitacja. Jest to ogromna strata dla całego zespołu.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Mecz Juniorów Polonii. Fot. I Love Słubice (1)

Plany na ten sezon rozgrywkowy?

– Plany na sezon są takie, żeby ogrywać młodszą grupę zawodników w juniorze starszym, a zawodnicy, którzy najbardziej się wyróżniają po konsultacji z trenerem pierwszego zespołu Andrzejem Wypychem, będą otrzymywać szanse i łapać minuty w 4 lidze – zdradza trener. – Doskonałym przykładem jest Przemek Stępień, który 2 tygodnie temu popisał się wspaniałym uderzeniem w meczu z Cariną Gubin, czy wspomniany już Oliwier Begier, który w sobotę w Zbąszynku złapał pierwsze minuty w piłce seniorskiej. W drużynie seniorskiej trenuje również kapitan zespołu Hubert Stawicki i bramkarze Radosław Bednarczyk oraz Arek Liszewski. Tak więc warto naprawdę dawać słubickiej młodzieży szanse – dodaje. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!