fbpx
Home Aktualności Funkcjonariusze Straży Granicznej przechwycili nielegalne papierosy

Funkcjonariusze Straży Granicznej przechwycili nielegalne papierosy

by Redakcja iLoveSłubice.pl
świecko Appierosy

60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli 29 listopada w Świecku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki. Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 43 tysiące złotych.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy przewoził 22-letni mieszkaniec wielkopolski. Auto, którego był kierowcą zostało wytypowane do kontroli przez funkcjonariuszy patrolu ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli wewnątrz auta znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że 22-latek do Niemiec próbował wywieźć 60 tysięcy sztuk papierosów z białoruską banderolą o szacunkowej wartości blisko 43 tysięcy złotych.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do stawianego mu zarzutu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Lubuski Urząd Celno – Skarbowy.

Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone wysoką karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

Ponadto, w niedzielę funkcjonariusze ze Świecka podczas wspólnego patrolu z niemieckimi policjantami przyczynili się do odzyskania skradzionego Mercedesa Vito wartego 80 tys. zł. Samochód zaparkowany był w Niemczech, około 10 km od polskiej granicy. Sprawą jego kradzieży zajmuje się niemiecka Policja.

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice