Nie nacieszyliśmy się w tym roku zbyt długo wiosennymi rozgrywkami. Po zaledwie dwóch kolejkach lubuski ZPN postanowił zawiesić seniorskie zmagania w IV lidzie, jak i również ligach niższych. Powód? Oczywiście nowe obostrzenia, które od 15 marca obowiązują na obszarze naszego województwa. Dobra informacja jest jedynie taka, iż zmagania ligowe mają niezwłocznie powrócić po zniesieniu wspomnianych obostrzeń.

W ten weekend na szczęście kolejkę rozegrano jeszcze normalnie i bez żadnych przeszkód. Najlepiej z zespołów, które reprezentują nasz powiat poradziła sobie tym razem Spójnia, która na własnym obiekcie ograła faworyzowanego Dęba Przybyszów 2-1. Obydwie bramki dla gospodarzy strzelił absolutnie nieoceniony w tym sezonie Michał Dyc.

Spójnia Ośno Lubuskie vs Dąb (Sława) Przybyszów 2-1

W Słubicach i Rzepinie bez zwycięstw

Nie udało się tym razem słubickiej Polonii odnieść kolejnego ligowego zwycięstwa. „Duma Pogranicza” tylko zremisowała w tę sobotę przy ulicy Sportowej z Koroną Kożuchów 1-1. Warto podkreślić jednak, iż na przerwę podopieczni trenera Wypycha schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, które uzyskane zostało dzięki trafieniu Patryka Nowaczewskiego w końcówce pierwszej połowy spotkania. Po zmianie stron goście za sprawą Macieja Grochowskiego doprowadzili jednak do wyrównania wywożąc tym samym ze Słubic cenny punkt. A jak wyglądał mecz na szczycie w Rzepinie, w którym miejscowa Ilanka podejmowała gubińską Carinę? Aż do 88 minuty mogło wydawać się, że spotkanie lidera z trzecią drużyną ligi zakończy się bezbramkowym remisem. Niestety w samej końcówce konfrontacji bramkę dla gości uzyskał Przemysław Haraszkiewicz, co w ostateczności przesądziło o losach meczu przy ulicy Poznańskiej.

Polonia Słubice vs Korona Kożuchów 1-1

Ilanka Rzepin vs Carina Gubin 0-1

Mini-raport z innych boisk

Zwycięstwo Cariny oznacza, iż na ten moment zespół z Gubina ma sześć punktów przewagi nad wiceliderem ze Sławy i siedem nad trzecią Ilanką. Zielono-czarni potwierdzają zatem wysokie aspiracje, które sięgają III ligi. Z innych spotkań, które zostały rozgrane w ten weekend warto odnotować zwycięstwo Stilonu (3-1 na wyjeździe z Piastem Iłowa) oraz fantastyczną postawę beniaminka z Nietkowa, który po rozbiciu 5-0 Arki Nowa Sól awansował na czwartą pozycję w tabeli. Kolejną porażkę zanotowała natomiast ostatnio pauzująca Stal Sulęcin, która myślami jest już chyba w lidze okręgowej. Poniżej znajdziecie Państwo aktualną tabelę ligową (proszę powiększyć) po serii dwudziestu dotychczas rozegranych kolejek.

Aktualna tabela ligowa (źródło- Lubuska Kopana)