fbpx
Home Aktualności Nowe chodniki, remont ulicy Szkolnej – sprawdzamy, co dzieje się w Cybince!

Nowe chodniki, remont ulicy Szkolnej – sprawdzamy, co dzieje się w Cybince!

by Renata Hryniewicz
Ul.szkolna 8

Sprawdzamy inwestycje gmin. Pisaliśmy już o tym, co dzieje się w Słubicach. Dziś sprawdzamy jakie inwestycje przeprowadza gmina Cybinka.

W trzech miejscowościach gminy pojawiły się nowiutkie, piękne i bezpieczne chodniki. Cieszą się z nich mieszkańcy Grzmiącej, Rąpic i Kłopotu.  W Grzmiącej chodnik przy ul. Wojska Polskiego kosztował prawie 22 tys.  zł, ale koszty poniosła nie tylko gmina. Mieszkańcy dołożyli z funduszu sołeckiego aż 15 tys. zł. Brawo Grzmiąca.

Chodnik Grzmiąca

Chodnik Grzmiąca. Fot. Gmina Cybinka

Za niecałe 20 tys. wybudowano także chodnik w Rąpicach przy ul. Wolności. Tutaj również dołożyli mieszkańcy z funduszu sołeckiego. Ich budżet uszczuplił się o 10 tys. zł.

Chodnik Rąpice

Chodnik Rąpice. Fot. Gmina Cybinka

Do kolejnej inwestycji w gminie dołożyli się mieszkańcy Kłopotu.  Nowy chodnik kosztował 16 tys. zł, z czego 9 tys. zł było wydatkowane z funduszu sołeckiego. 

Chodnik Kłopot. Fot. Gmina Cybinka

Chodnik Kłopot. Fot. Gmina Cybinka

Bardzo kosztowna, bo aż ponad 1,2 mln zł inwestycja przeprowadzana jest przy ul. Szkolnej w Cybince.  – Powstały już nowe chodniki wraz ze zjazdami i ciągi pieszo rowerowe. Będzie nowa nawierzchnia jezdni i pasy zieleni z nasadzeniami drzew – mówi i Love Słubice Agnieszka Nowak z działu promocji w gminie. 

Zdjęcia z remontu ul. Szkolnej obejrzyj w naszej galerii poniżej. 

Baner Brand Cy
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice