fbpx

Policyjni ratownicy medyczni uczyli młodzież rzepińskiej szkoły jak ratować ludzkie życie w chwili zatrzymania akcji serca

We wtorek (25 października) na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie policyjni ratownicy medyczni ze słubickiej jednostki wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Funkcjonariusze dzięki swojej fachowej wiedzy i doświadczeniu edukowali i doskonalili umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzimy od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem akcji jest ciągłe podnoszenie i doskonalenie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Policyjni ratownicy medyczni dzięki inicjatywie Dyrektora Szkoły w Rzepinie mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Policjanci aktywnie włączyli się w inicjatywę ucząc młodzież, aby nie byli obojętni i jak niewiele potrzeba, aby uratować ludzkie życie.

 

Ponadto w całym spotkaniu uczestniczyli eksperci z zaprzyjaźnionych szkole innych służb mundurowych, którzy również dzielili się swoim doświadczeniem jak i pomocą w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Lubuska Policja bardzo chętnie włącza się w tego typu inicjatywy, które mają na celu niesienie pomocy oraz ratowanie ludzkiego życia.

 

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach. 

Czytaj też: Na słubicko-frankfurckich chodnikach pojawiają się słowa napisane w trzech językach. O co chodzi? A o to, że mamy swój słownik uliczny! [ZDJĘCIA]

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!