fbpx
Home Aktualności Ponad stu nocnych mocarzy walczyło o rybne gramy [FOTO]

Ponad stu nocnych mocarzy walczyło o rybne gramy [FOTO]

by Robson
dscn0323 1024x768

Podziw i szacunek należy się braci wędkarskiej, która zarwała kolejną noc, aby wziąć udział w VI edycji kultowych już zawodów „Mocarze nocy”. Ponad 100 osób w sobotę i niedzielę 18-19 września walczyło o wieczną chwałę, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Już właściwie pełna nazwa tej wędkarskiej imprezy mówi sama za siebie i wiele wyjaśnia… Nocne Zawody Spławikowo- Gruntowe Trójkami „Mocarze Nocy 2021”. Czym się oprócz nazwy wyróżniały od innych podobnych wydarzeń przyodrzańskich? Determinacją, poświęceniem, wolą walki… to też, ale przede wszystkim, iż to jedyne zawody w roku, które trwają dokładnie 13 i pół godziny samego łowienia. Cały program najpierw z otwarciem, losowaniem i udaniem się na stanowiska, potem z porannym ważeniem, posiłkiem regeneracyjnym i w końcu ceremonii zakończenia trwała blisko 20 godzin.

Głównymi sponsorami są Zdzisław i Mariusz Mazurek (firma Usługi Budowlane), natomiast stroną organizacyjno- sportową jak zwykle zajęło się Koło PZW nr 2, ze Słubic rzecz jasna. Sędzią głównym i głównodowodzącym … mikrofonem był jak zwykle kompetentny i wygadany Bogdan Hryniewicz.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

– Powiem krótko. Frekwencja pomimo już chłodnej nocy, wysokiej wody i niezawodnych komarów dopisała wspaniale. Do boju stanęło aż 39 trzyosobowych drużyn. Najlepsi wyłowili ponad 71 kilogramów ryb. Oczywiście wszystkie ryby tuż po losowaniu natychmiast trafiły do swojego naturalnego środowiska – podsumował.

Oto przedstawiamy zwyczajowo najlepsze sześć ekip wraz z wynikiem punktowym oznaczającym również „wyjęte” z Odry rybne gramy:

  1. Piotr Kolowca & Dawid Szmyt & Przemysław Szewieliński- 71390
  2. Zbigniew Milewski & Bogdan Samuel & Andrzej Lubasiewicz- 49920
  3. Leszek Stróżniak & Grzegorz Stróżniak & Paweł Rubaszewski- 48530
  4. Andrzej Krych & Artur Rubaszewski & Janusz Rubaszewski- 45390
  5. Mariusz Mazurek & Zdzisław Mazurek & Robert Bejenka- 42710
  6. Paweł Cieślarczyk & Arkadiusz Cieślarczyk & Sebastian Butowicz- 40380

Nazwiska Mistrzów, czyli panów Piotra, Dawida i Przemka w ostatnim czasie pojawiały się na listach z serii „The Best” i w kolejce po puchary praktycznie na wszystkich zawodach. Piękne i wielkie puchary otrzymali wszyscy z pierwszej trójki, oprócz tego również nagrody rzeczowe za miejsca I-VI. Oczywiście nie mogło zabraknąć loterii fantowej. Nagrody trafiały do rąk wylosowanych szczęśliwców. Kto niestety nie „załapał” się na puchar, czy nagrodę mógł liczyć na pyszności w strefie cateringowej. Wszystkich pożegnał Zdzisław Mazurek dziękując za udział i zapraszając już na siódme zawody za rok.

Kilka słów od autora… Hmm, o ile istnieje duża szansa, że zawody te i wszystkie inne w 2022 roku się odbędą, o tyle, któż to wie jak będzie w roku 2023. Nasza rodaczka, pani europosłanka Sylwia Spurek kilka dni temu przedstawiła w europarlamencie postulat o zakazie wędkarstwa od 2023 roku. W kuluarach niedzielnych zawodów było bardzo wiele pozdrowień dla tej pani od uczestników, jednak klauzula sumienia dziennikarza nie pozwala mi na ich przytoczenie.

Czytaj też: Było aktywnie, zdrowo i z uśmiechem – tak można opisać doroczny festyn seniorów

 

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice