fbpx
Home Aktualności Słubickie drogi będą wyremontowane! Które?

Słubickie drogi będą wyremontowane! Które?

by Renata Hryniewicz
Fot. Gmina Słubice

Mamy niedługo koniec roku budżetowego i powoli rozpoczynamy pracę nad kształtem nowego. W każdym roku budżetowym będziemy planować oczywiście środki na remonty dróg /wymianę nawierzchni – poinformował burmistrz na swoim profilu. 

– Z roku na rok przybywa nam mieszkańców (i to jest na plus) ale też przybywa samochodów. Ruch jest co raz większy i eksploatacja dróg co raz bardziej intensywna. Jeździmy do pracy, jeździmy po zakupy, jeździmy zawieźć dzieci, potem jedziemy je odebrać. Ogólnie po prostu korzystamy z samochodu. Więc i drogi nam się po prostu eksploatują. Odczuwamy też problemy z parkowaniem. Tam gdzie możemy staramy się planować również zatoczki, ale nie wszędzie jest też to możliwe – czytamy na fanpage’u burmistrza.

A teraz to, co już niebawem się zacznie. W pierwszym etapie gmina zabierze się za prace przy: Chopina, Chrobrego, Klonowej i Wschodniej w Słubicach, a także Turkusowej, Brylantowej i Słubickiej w Kunowicach oraz w Rybocicach i Kunicach. Będą też przebudowywane podwórka: przy ul. Jagiełły 1-4 i Staszica-9-13.

Drugi etap remontów rozpocznie się zaraz po tym jak Zakład Usług Wodno-Ściekowych skończy prace związane z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wyremontowane zostaną ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Słowiańskiej, Daszyńskiego, placu Przyjaźni, Seelowskiej i placu Wolności.

Inwestycje będą kosztowały gminę 1,3 mln zł, a koniec remontów zapowiadany jest na koniec listopada.

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice