fbpx
Home Aktualności Strażacki wóz za pójście na… wybory. Brzmi niewiarygodnie? To najprawdziwsza prawda!

Strażacki wóz za pójście na… wybory. Brzmi niewiarygodnie? To najprawdziwsza prawda!

by Renata Hryniewicz
Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych I Administracji

Choć byście mieli oddać pustą kartkę ruszajcie 28 czerwca do urn , bo od frekwencji wyborczej zależy to, czy Wasi strażacy dostaną wóz. To pomysł rządu, by zachęcić mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach.

„Bitwa o wozy” – pod takim hasłem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs, w którym rozda 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych (o wartości 800 tys. każdy) dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Przekaże je w każdym województwie jednej gminie do 20 tysięcy mieszkańców. Ale jest warunek! Wóz dostanie gmina, która będzie miała… największą frekwencję w wyborczą niedzielę 28 czerwca !

– Jesteśmy w kompletnym szoku, bo tego jeszcze nie grali…Zdarzały się w czasach minionych przydziały samochodów za zwycięstwo w zawodach szczebla wojewódzkiego, ale za frekwencję w wyborach, to najstarsi sikawkowi nie pamiętają – komentują strażacy z Rzepina.

– Pozostaje nam mimo wszystko jedynie zaapelować do mieszkańców miasta i gminy Rzepin: idźcie na wybory 28.06! Głosujcie zgodnie ze swoim sumieniem, oddajcie choćby pustą kartkę jeśli nie odpowiada wam żaden z 11 kandydatów – apelują strażacy z Rzepina.

Tak więc to, czy gmina dostanie wóz zależy od mieszkańców. Zatem ruszamy na wybory!

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice