fbpx
Home Aktualności Tenis stołowy, golf i piłka nożna – tak obchodzono Narodowy Dzień Sportu w Słubicach

Tenis stołowy, golf i piłka nożna – tak obchodzono Narodowy Dzień Sportu w Słubicach

by Robson
20210911 140802 1024x485

200 tysięcy to liczba osób biorących udział w tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce. Wśród nich byli także mieszkańcy Słubic i ościennych miejscowości.

To była już dziewiąta edycja Narodowego Dnia Sportu organizowana w całej Polsce w sobotę 11 września. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę. Właśnie zwalczanie nudy poprzez udział we wszelkiego rodzaju imprezach sportowych, treningach czy zajęciach jest zatem najważniejszym celem.

Słubice, podobnie jak w latach ubiegłych również dołączyły do bardzo licznego grona współorganizatorów. Koordynatorem tych działań był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla wszystkich chętnych zaproponowano turniej tenisa stołowego, zajęcia z golfa i minigolfa, a dla kibiców kolejny mecz ligowy MKS Polonia Słubice.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Podsumowanie zaczniemy od wyników tenisa stołowego, realizowanego przez miejscowe Stowarzyszenie STS. Łącznie w  turnieju wzięło udział 38 zawodniczek i zawodników. Oto najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach:

ROCZNIK DO 2003

 1. MICHAŁ TIMOFIEJCZYK
 2. ADRIAN MARCINIAK
 3. JAKUB TIMOFIEJCZYK

ROCZNIK 1962- 2002 AMATORZY

 1. JACEK CHMURZYŃSKI
 2. MARIUSZ RADZISZEWSKI
 3. PRZEMYSŁAW DANKOWSKI

ROCZNIK 1962-1982  ZRZESZENI

 1. MAREK SZUPLAK
 2. STANISŁĄW KOSTYSZAK
 3. IRENEUSZ DONIGIEWICZ

ROCZNIK 1962-1982 KOBIETY

 1. EWA POLANOWSKA

ROCZNIK PO 1961 ZRZESZENI

 1. IRENEUSZ POLAK
 2. KRZYSZTOF SADKO
 3. MIECZYSŁAW MARCINIAK

Miłośnicy małej białej golfowej piłeczki spotkali  się na terenie pola golfowego „Dębowa Polana” przy ul. Sportowej. Odbyły się zajęcia z podstaw gry w golfa, a także możliwość skorzystania z minigolfa. Zajęcia prowadził Waldemar Rupiński ze Słubice Golf Club’u.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Narodowy Dzień Sportu zakończył się kibicowaniem Polonii Słubice podczas meczu IV ligi. Rywalem miejscowych była ekipa Korony Kożuchów. Jak się okazało ten rywal nie przyniósł kolejnych trzech punktów. Bramka strzelona w ostatniej minucie przez gości zatrzymała wynik na stanie 1-1. Poloniści spadli po tej kolejce na 15 miejsce pośród 18 drużyn. Może coś zmieni się po najbliższej sobocie (oby nie na gorzej), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Piastem Iłowa. Życzymy powodzenia.

Jeszcze kilka zdań podsumowania. Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Ten dzień otwarty to tysiące bezpłatnych treningów, zajęć i wydarzeń sportowych rozsianych po całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu bierze udział kilkaset tysięcy Polaków.     

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Organizatorzy dzięki temu chcą pokazać jak szeroka jest sportowa oferta Polski, dać możliwość spróbowania nieodpłatnie nowych sportów każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie. Poprzez to, a także organizację treningów z najlepszymi polskimi sportowcami dla amatorów promowany jest po prostu sport i aktywny tryb życia!    

Narodowy Dzień Sportu 2021 w liczbach:

– w treningach w ramach IX edycji NDS wzięło udział  200 000 osób,

– podczas NDS odbyło się ponad 600 darmowych treningów i spotkań w całej Polsce,

– w Narodowy Dzień Sportu zaangażowało się ok. 100 miejscowości z całej Polski.

Czytaj też: Ponad 20 tys. zł zasili zbiórkę na leczenie małej Igi. Tyle zebrano w Rzepinie. Brawo!

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice