fbpx
Home Aktualności Uwaga! Woda skażona bakterią Coli. Można w niej się myć, ale pić można tylko po przegotowaniu.

Uwaga! Woda skażona bakterią Coli. Można w niej się myć, ale pić można tylko po przegotowaniu.

by Renata Hryniewicz
Woda w powiecie słubickim skażona bakterią Coli. Ilustracja

Woda w Słubicach, Kunowicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kolonii Nowy Lubusz jest skażona bakterią Coli. Nie ma tych bakterii dużo i nie są chorobotwórcze. Zaleca się jednak przegotować wodę przed wypiciem, do przygotowania potraw, do mycia, do mycia naczyń i prania. Może być używana bez przegotowania do celów sanitarnych. 

– Są to bakterie wskaźnikowe, nie chorobotwórcze świadczące o potencjalnie świeżym skażeniu wodociągu, zabrudzeniu lub też błędów konserwacji – mówi  mgr inż. Krzysztof Dobrowolski, pełniący obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach. – Zarządca wodociągów podjął działania naprawcze, może być wyczuwalny zapach chloru w wodzie – dodaje.

Obecnie Zakład Usług Wodno – Ściekowych bada przyczyny skażenia. Kolejne badania sanepidu będą w przyszłym tygodniu, wtedy też dowiemy się, czy woda jest już wolna od bakterii.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice