fbpx

W obiekcie handlowym na terenie Słubic funkcjonariusze CBŚ znaleźli materiały wybuchowe.

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili przeszukania, w wyniku których zabezpieczono ponad 10 ton materiałów wybuchowych.  W sprawie zatrzymano dwie osoby, które usłyszały zarzuty i trafiły do aresztu na trzy miesiące – poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej. 

 

Materiały wybuchowe znaleziono m.in. w Słubicach

 

Policjanci przeszukali siedziby dwóch firm zajmujących się sprzedażą wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubuskiego. W obiekcie handlowym na terenie Słubic znaleźli materiały wybuchowe, które magazynowane były w sposób niezgodny z koncesją.

 

– W kolejnych magazynach na terenie powiatu krośnieńskiego znaleziono znaczne ilości materiałów wybuchowych magazynowane przez spółkę, która nie posiadała koncesji na tego rodzaju działalność. Łącznie podczas przeprowadzonych czynności przejęto ponad 10 ton materiałów wybuchowych w postaci wyrobów pirotechnicznych klasy F4 – przekazał dział prasowy.

 

Zatrzymano dwie osoby, które usłyszały zarzuty „obrotu materiałami wybuchowymi w postaci wyrobów pirotechnicznych klasy F4 bez koncesji”. Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Łódzcy śledczy z Prokuratury Krajowej wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla dwóch zatrzymanych osób.

– Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – zaznaczył dział prasowy PK.

Czytaj też: Policyjni ratownicy medyczni uczyli młodzież rzepińskiej szkoły jak ratować ludzkie życie w chwili zatrzymania akcji serca

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice