fbpx

Zatrzymania na moście w Słubicach

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Świecku zatrzymali podczas usiłowanie niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej 4 cudzoziemców, którzy przez most w Słubicach zamierzali nielegalnie dotrzeć do Niemiec.

 

W poniedziałek 2 stycznia funkcjonariusze z PSG w Świecku w trakcie realizacji zadań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji, w rejonie mostu granicznego w Słubicach zatrzymali dwóch obywateli Iranu. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów potwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo oraz takich, które uprawniają do legalnego pobytu na terytorium Polski oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć granicę państwową. Z uwagi na to, na podstawie postanowienia sądu, obywatele Iranu umieszczeni zostali w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Natomiast dwa dni wcześniej na moście w Słubicach funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, po krótkim pościgu ujęli dwóch cudzoziemców podających się za obywateli Syrii. Na podstawie posiadanych przez nich paszportów funkcjonariusze ustalili, że obaj cudzoziemcy przebywają nielegalnie na terytorium państw obszaru Schengen. Z uwagi na miejsce zatrzymania Syryjczycy przekazani zostali niemieckiej policji.

 

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Czytaj też: Iga Czekalska nie może przytyć więcej niż pół kilograma. Bez pomocy jest skazana na najgorsze! Jej stan jest bardzo zły, przebywa na OIOM i walczy o życie! W imieniu Igi i jej rodziców o pomoc prosi także Sara James! [WIDEO]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice