fbpx
Home Aktualności Świąteczne lampki – ledowe, czy zwykłe?

Świąteczne lampki – ledowe, czy zwykłe?

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Zdjęcie Autorstwa Oleg Magni Z Pexels

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt jest choinka. Pięknie przybrane drzewko w tym magicznym czasie staje się ozdobą każdego domu. Jednak trudno je sobie wyobrazić bez kolorowych światełek, odpowiadających w znacznej mierze za niesamowity urok jakim wypełniają wnętrze każdego domu. Do niedawna wybór był stosunkowo prosty – lampki różniły się między sobą wyglądem i kolorami, jednak wszystkie opierały się na zwykłych żarówkach. Obecnie, od dobrych kilku lat, na popularności zyskują lampki choinkowe wykonane w technologii LED. Czym oba rodzaje różnią się między sobą i które z nich wybrać?

Lampki klasyczne cieszą oko swoim naturalnym, ciepłym światłem. Zawieszone na choince budują wraz z nią niezapomniany klimat, przywodzący wspomnienia z dzieciństwa. Część osób twierdzi, że na tym tle lampki choinkowe led wypadają nie najlepiej – ich światło, choć całkiem przyjemne dla oka, wydaje się nieco chłodne, pozbawione „świątecznej iskierki”. Argumentem przemawiającym za zakupem tradycyjnego kompletu jest też cena: już za kilka-kilkanaście złotych możemy kupić zestawy składające się z przynajmniej 50 żarówek.

Dużym atutem jaki lampki led mają nad swoimi konkurentami jest bardzo niskie zużycie prądu – lampki LED zużywają nawet kilkukrotnie mniej energii niż klasyczny zestaw „żarówkowy”. Dzięki temu możemy przyozdobić dom większą liczbą zestawów bez ponoszenia dodatkowych opłat. Jednak ich największą zaletą jest trwałość – w odróżnieniu od zwykłych żarówek, których delikatne elementy wewnętrzne są podatne na uszkodzenia, „ledówki” są prawie niezniszczalne. Niestety te dwie ogromne zalety niweluje największy minus jakim cechują się lampki choinkowe led – cena. Są one bowiem kilkukrotnie droższe od tradycyjnych zestawów.

Na jakie lampki choinkowe się zdecydować? To zależy głównie od upodobań i budżetu. Jeżeli możemy sobie pozwolić na zakup kilku kompletów lampek LED, a do tego nie przeszkadza nam nieco inne – według niektórych pozbawione „tego czegoś” – światło jako emitują z pewnością nie pożałujemy wyboru, zaś same lampki dość szybko się zwrócą, dzięki swojej trwałości oraz energooszczędności. Jeżeli natomiast przyzwyczailiśmy się do blasku klasycznych lampek na choince, a do tego potrzebujemy wielu kompletów na które nie chcemy wydać fortuny – lepszym wyborem okażą się tradycyjne lampki choinkowe

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice