fbpx
Home Aktualności Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolują osoby poddane kwarantannie i izolacji domowej

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolują osoby poddane kwarantannie i izolacji domowej

by Renata Hryniewicz
Straż Graniczna Kontroluje Osoby Na Kwarantannie. Fot. Straż Graniczna

Od 30 października Funkcjonariusze Straży Granicznej  mają również prawo  kontrolować osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG oprócz dotychczasowych działań należących do SG od końca października kontrolują osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

– W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali prawie 5 tysięcy osób. Patrole składają się z funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podobnie jak policja kontrolują czy osoby, które mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem na kwarantannie czy w izolacji domowej, ten obowiązek respektują. Przez ten czas funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilkanaście osób, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny. Dane tych osób przekazane zostały Policji, która prowadzi w związku z tym dalsze czynności – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszystkie te czynności realizowane są z zachowaniem szczególnej ostrożności dot. reżimu sanitarnego.

Źródło: informacja prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj też: W namiocie koło galerii Prima można wykonać test na koronawirusa.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice