„Wszyscy mili tu są, czy to staw czy to dom. Bo Świniary to wieś, mówię: mła, mówię: cześć! Gdyby nudy tu nie było całkiem dobrze by się żyło…” – tak rapuje w klipie „Mła” młodzież z małej wsi Świniary w gminie Ośno Lubuskie. 

Nina, Martyna, Karina, Oliwia, Zuzia i Abi to utalentowane dziewczyny wieku od 11 do 14 lat. Znalazły pomysł na wykorzystanie wolnego czasu i nagrały świetny klip, w którym opowiadają o swojej wsi. 

– Inspiracją była nasza baza – domek na drzewie, i tak najpierw wymyślałyśmy piosenki, takie które ani końca ani początku nie miały – mówi 13-letnia Martyna Pranica. – Później rzuciłam propozycję, że może nagramy coś bardziej złożonego i wypuścimy w internet. Jak mówiłam tak zrobiłyśmy. 

Słowa piosenki napisała Nina Brudzisz, ona też opracowała muzykę. Abi chwyciła iPhona i zaczęło się nagranie. Potem dziewczyny ściągnęły aplikację i zmontowały film.

Zdjęcie Z Nagrania Klipu
Zdjęcie z nagrania klipu.

– Nic nas to nie kosztowało. Było fajnie, miło i zabawnie – mówi Martyna.

Nic nie kosztowało,a efekt jakby z nagrania studyjnego. Mieszkańcy pękają z dumy. 

– Mamy młodzież, która zamiast siedzieć po kątach i sięgać po używki, robi tak fajne rzeczy. Teledysk wyszedł naprawdę profesjonalnie. Jesteśmy aż zaskoczeni – mówi Natalia Pranica, mieszkanka Świniar. – Dziewczyny organizują i angażują się we wszystkie akcje we wsi. Dzięki nim – można powiedzieć – wioska żyje – dodaje. 

Wieś liczy niewiele ponad 200 mieszkańców. Położona jest w gminie Ośno nieopodal pięknego jeziora Grzybno.

– Kochamy swoją wieś i robimy wszystko, by żyło się w niej lepiej – mówi Nina Brudzisz, autorka tekstu do klipu. – Piosenka sama w sobie jest żartem i owocem udanej zabawy.

Wszystkie młode raperki uczą się w Ośnie Lubuskim. Oliwia, Martyna i Nina mają po 14 lat , a Karina, Zuzia i Abi są młodsze o trzy lata. 

Dziewczyny nie tylko są wokalistkami i raperkami, ale też … strażaczkami. Należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która pomaga strażakom ochotnikom z OSP Świaniary. 

https://youtu.be/iYZArWJoT3I

„Mła” w wykonaniu młodzieży ze Świniar

Czytaj też: Poznajcie Karasia, prawdziwego miłośnika Simsonów z Ośna Lubuskiego!