Fundacja Grupy Pomagamy i redakcja I Love Słubice pomoże pani Janinie i jej choremu na schizofrenię dorosłemu synowi wyremontować mieszkanie. Rodzina będzie miała nową łazienkę, kuchnię, pokój, a nawet przedpokój, którego obecnie nie ma w ogóle. 

– Ja nie mogę w to uwierzyć. Marzyłam o tym, żeby pomalować ścianę w pokoju i malutkim remoncie łazienki, a tu takie szczęście – mówi nam ze łzami szczęścia w oczach pani Janina.

O pani Janinie i jej synu pisaliśmy niecałe 3 tygodnie temu. Można przeczytać tutaj: Pani Janina i jej psychicznie chory syn potrzebują pomocy w niewielkim remoncie

I Love Słubice z prośbą o pomoc w remoncie zwróciło się do Fundacji Grupy Pomagamy. Jak zawsze fundacja nie zawiodła. Prezes Aleksandra Kołek poszła z fachowcami obejrzeć mieszkanie.

– Tutaj malowanie i wymiana brodzika nic nie da. Trzeba zrobić generalny remont. Wszystkie ściany skuć, podłogi zerwać, zrobić hydraulikę i wentylację w łazience. Jeśli tego nie zrobimy, za dwa lata mieszkanie będzie wyglądało tak, jak teraz – mówi A. Kołek.

Z dużego pokoju, do którego bezpośrednio się wchodzi z klatki schodowej, fundacja zrobi mały przedpokój, a tym samym swój prywatny kąt zyska syn pani Janiny Jacek.

Gdy pani Janina usłyszała, jak szefowa fundacji mówi o zmianach w jej mieszkaniu rozpłakała się na dobre.  – I to tak naprawdę nie będę musiała za to zapłacić? Prace, materiały… To aż nieprawdopodobne! – wyduszała słowa.

Jak można pomóc?

Prace w mieszkaniu rozpoczną się 7 sierpnia. Do tej pory jest czas na zebranie materiałów. Jeśli ktoś z Państwa ma możliwości zakupu któreś z wymienionych rzeczy będziemy bardzo wdzięczni. Można też wpłacić pieniążki na materiały na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem „Na remont mieszkania pani Janiny”. Można przynieść też pieniądze i wrzucić do puszki fundacji, która jest dostępna w redakcji I Love Słubice przy Placu Wolności 9 B. 

Co jest potrzebne?

Kafelki na ścianę – 18 mkw.
Kafelki na podłogę – 15 mkw
Klej do płytek – 5 worków
Kabina prysznicowa 80/80
Fuga – 10 kg
Tynk maszynowy MP75 – 5 worków
Regipsy – 6 sztuk
Biała farba

W późniejszym czasie będą potrzebne także meble, ale o postępach w remoncie i dalszych potrzebach będziemy informowali na bieżąco. Opublikujemy także listę darczyńców (o ile wyrażą zgodę), którzy dostarczą materiały lub wpłacą pieniądze na ich zakup.