Małgorzata Krzyżan nadal pokazuje wielką klasę sportową. Tym razem wystąpiła w bardzo ciekawej i nietypowej imprezie w randze Mistrzostw Polski i przywiozła z niej komplet czterech złotych medali.

Nasza wyśmienita słubiczanka nie odpuszcza. Po ukończeniu kariery seniorowskiej nadal udziela się sportowo w imprezach dla tzw „mastersów”, czyli sportowców powyżej 35 lat i to z jakimi skutkami! Nie będziemy pani Gosi wypominać wieku, ale wspomnijmy tylko, że od ubiegłego roku występuje w kategorii K50. Jak pamiętamy, była już wicemistrzynią świata i Europy w swej koronnej konkurencji rzutu dyskiem. Było o tych sukcesach już głośno w całym województwie i środowisku mastersów właśnie. Dziś jednak jeszcze gorąca relacja z bardzo ciekawej imprezy, innej niż wszystkie inne lekkoatletyczne.

Mianowicie chodzi o 17 Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych, które odbyły się 18 lipca w Toruniu. Na czym polegają „rzuty nietypowe”? Poprosiliśmy naszą mistrzynię o przybliżenie i podzieleni się swoimi wynikami.

– Są to konkurencje „Shotorama”, czyli pchnięcia kulami z miejsca o wagach 2, 5, 3, 4, 5 i 6 kg. Mój łączny wynik to 48,24m, zabrakło tylko 40 cm od mojego wcześniejszego RP. Następnie „Schokomama”- rzuty kulami sposobem dyskowym z miejsca o wagach 2, 2.5 i 3 kg. Tu wynik 55,25 m i upragniony Rekord Polski RP kobiet K 50. Trzecią konkurencją z kolei był tzw. „Slingball”, rzut kilogramową piłką lekarską z uchwytem i uwaga wynik … 43,05 m. To kolejny Rekord Polski – K50. Na deser dysk antyczny 2 kg. Wynik 22,72 m dal mi Rekord Świata K50 – wymienia mistrzyni. – Jestem bardzo zadowolona z tych zawodów. Cztery konkurencje, cztery złota, dwa rekordy Polski i jeden rekord Świata. Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować mojemu trenerowi Olegowi Pacholowi i zarządowi klubu Lubusz Słubice- dodaje.

A jakie plany startowe na ten sezon?

– Ponieważ odwołano Mistrzostwa Świata, to w tym roku najważniejszą imprezą są 30 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters 22- 23 sierpnia w Lublinie. Po drodze wystartuję w Słubicach 30 lipca na mityngu wakacyjnym i 14-16 sierpnia mityng Masters Europa w Czeskich Lovosicach, gdzie już są zgłoszeni sportowcy z 26 państw – odpowiada złota medalistka. 

Z naszej strony wielkie pokłony dla pani Gosi, która już od lat reprezentuje z wielkimi sukcesami nasze miasto we wszystkich dotychczasowych kategoriach startowych. Powodzenia w kolejnych imprezach. Niech determinacja i wola walki będzie przykładem dla wszystkich młodych adeptów i lekkoatletyki i wszystkich innych sportów. 

Czytaj też: Spektakularna wygrana i wywalczone mistrzostwo Polski w pięcioboju rzutowym na rok 2020 Małgorzaty Krzyżan!