Przejazd w Rzepinie koło dworca już swoje lata ma, dlatego nie dziwi nikogo, ze gmina i mieszkańcy cieszą się z decyzji Polskich Kolei Państwowych o jego remoncie. -Ogromnie się cieszę, że nasze starania zostały docenione przez Polskie Koleje Państwowe! Tak dobra współpraca daje mi przekonanie, że jeszcze wspólnie zrobimy wiele dobrego dla naszej gminy” – cieszy się burmistrz Rzepina – Sławomir Dudzis.

Doskonała wiadomość napłynęła do nas z Polskich Kolei Państwowych!
Wkrótce rozpocznie się remont wyeksploatowanego przejazdu kolejowego na ul. Dworcowej w Rzepinie! – taka informacja pojawiła się na stronie Rzepina. 

Ale to nie wszystko.

– W ramach zadania oprócz prac torowych na wniosek gminy przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Dworcowej z ul. Zieloną, które uporządkuje tym samym ruch drogowy w tym miejscu. Między rogatkami wymieniony zostanie asfalt, powstaną nowe chodniki, a także zamontowane zostanie nowe ogrodzenie, które zastąpi stare i mocno zniszczone przęsła betonowe! – wymienia rzecznik gminy Kamil Michniewicz.  Prace rozpoczną się już 31 sierpnia!

Ale żeby było dobrze, najpierw będzie nieco gorzej. Remont przejazdu związany jest z utrudnieniami dojazdu do dworca. Jakie to będą utrudnienia?

Przez okres 2-3 tygodni niemożliwy będzie bezpośredni dojazd do dworca, a na czas robót zostaną wyznaczone tymczasowe parkingi.