W ubiegły piątek nasze miasto odwiedził lubuski poseł z ramienia Konfederacji, Krystian Kamiński. Spotkanie z parlamentarzystą było jednocześnie okazją do powołania pierwszego słubickiego klubu, który będzie na obszarze naszego powiatu reprezentować to ugrupowanie.

Dla posła Krystiana Kamińskiego Słubice były kolejnym punktem, który w tym roku udało się odwiedzić. Spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór w gmachu Urzędu Miejskiego zgromadziło w sumie kilkudziesięciu zwolenników Konfederacji, jak i osób zainteresowanych wizytą posła. Podczas niemal dwugodzinnego zgromadzenia poruszonych zostało wiele tematów dotyczących zarówno polityki międzynarodowej, krajowej, jak i lokalnej.

Chińska dominacja, problemy przedsiębiorców i…słubicki „marsz równości”

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Jednym z pierwszych zagadnień, któremu parlamentarzysta poświęcił większą uwagę była coraz większa ekspansja handlowa Chin oraz możliwy konflikt interesów na tej płaszczyźnie z USA. Poseł wskazywał na potrzebę neutralności ze strony naszego państwa w takiej sytuacji. Jeśli chodzi o politykę krajową to dyskusję zdominowały tematy związane z biurokracją oraz obciążeniami fiskalnymi, czyli z kwestiami, które najczęściej uderzają w polskich przedsiębiorców. Nie zabrakło również tematów lokalnych, które dotyczyły najistotniejszych inwestycji na obszarze naszego powiatu oraz poszczególnych gmin. Krystian Kamiński nie omieszkał również skrytykować formy jaką przybrał pierwszy słubicko-frankfurcki „marsz równości”, który odbył się w naszym mieście na początku września.

Słubicka prawica pobudza się do działania

Wizyta posła była jednocześnie okazją, aby zainaugurować działanie pierwszego słubickiego klubu Konfederacji. Tego typu koła działają już w wielu innych miastach na obszarze woj. lubuskiego- Słubice nie są tu więc wyjątkiem. Szefową powiatowych struktur już wcześniej wybrano młodą słubiczankę, Kamilę Raźnik, dla której piątkowy wieczór był debiutem w tej roli: „Cieszę się, że pojawiło się tyle osób. Był to weekendowy wieczór, a mimo to frekwencja dopisała. Spotkanie z posłem uważam za bardzo ciekawe, można było dowiedzieć się jak wygląda chociażby polityka zza kulis. Najistotniejsze jednak, że ludzie mieli okazję, aby porozmawiać oraz wymienić spostrzeżenia” – powiedziała naszej redakcji młoda przewodnicząca.

Plany?

Słubiccy konfederaci zapowiadają, że wyrażać się one będą m.in. w organizacji różnych wydarzeń: „Jeśli chodzi o działanie naszego klubu to planujemy organizować wiele ciekawych akcji. Wszystkich sympatyków oraz wyborców Konfederacji zapraszamy na pokład”– podkreśla Kamila Raźnik. Na chwilę obecną członkami koła jest kilkanaście osób. Wśród nich m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele, jaki i również studenci.