W Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Ośnie Lubuskim, od godziny 12:00 można podziwiać wystawę zdjęć byłych i obecnych mieszkanek Ośna Lubuskiego. Wystawie patronuje hasło „Takie Jesteśmy”. Bo takie właśnie są mieszkanki Ośna. Piękne, odważne i świadome swojej wartości.

Wystawa połączona ze słodkim poczęstunkiem, kawą oraz herbatą jest ukłonem wobec jutrzejszego Dnia Kobiet. Zapytaliśmy Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Panią Joannę Olszewską- Gredkę skąd pomysł na taki sposób uczczenia Święta Kobiet? 

– Ponieważ taką formę „spotkania” możemy w obecnej sytuacji zastosować. Jest to też okazja, żeby wyjść z domu. Sala i warunki pozwalają na zachowanie wszystkich niezbędnych obostrzeń, a patrząc na fotografię tych wszystkich pań można poczuć ich obecność – mówi Joanna Olszewska- Gredka.

Czy pomysł spotkał się z zainteresowaniem ze strony Ośnianek?

– Zdecydowanie tak. Wystawa liczy 227 zdjęć. Większość kobiet odpowiedziała pozytywnie i przysłała swoje ulubione zdjęcie. Bo takie właśnie miały być te zdjęcia, ulubione, ukazujące różnice i przedstawiające naszą wyjątkowość, bo każda z nas jest wyjątkowa. Panie, które z różnych powodów nie zdecydowały się przysłać zdjęć zadeklarowały za to swoją obecność.

A czym dla Pani jest kobiecość?

– Dla mnie kobiecość to połączenie miłości i inteligencji. To kochające serce połączone z mądrością i rozumem. My kobiety jesteśmy mądre. Jesteśmy mądre, piękne i mamy w sobie ogrom niezwykłej siły. Przy klimatycznych, pięknie przystrojonych stolikach można napić się pysznej kawy, odpocząć, porozmawiać oraz nacieszyć oczy pięknymi fotografiami. Ukoronowaniem wystawy będzie seans filmowy.

Gratulujemy pomysłu i serdecznie zapraszamy do Ośna Lubuskiego.

Czytaj też: Możesz pokonać każde piekło! Optymizm – to słowo kluczowe!