Komentarze, komentarze, komentarze, bo my po prostu czasem „musimy”… Masz prawo żyć po swojemu i wyznawać wartości sprzeczne z moimi, ale tylko do momentu aż spotkamy się w internecie. Wtedy Twoje bycie sobą możesz między bajki włożyć. Bo oto ja napiszę Ci co masz czuć, jak masz czuć i kiedy masz czuć. Tak to właśnie jest… Czyż nie?

Społeczeństwo: bądź sobą!
Społeczeństwo: ale nie tak”!

Załóż maskę foliarzu jeden!
Ściągnij maskę baranie jeden!

Moje dzieci zjadły dziś na obiad… frytki!
Serio? Frytki? To jest odpowiedni posiłek dla dzieci? Tylko pogratulować zbilansowanego posiłku! Lenistwo niektórych matek sięga zenitu! Ale dzięki temu mają czas na plotkowanie i robienie paznokci.

Zrobiłam dziś na obiad dzieciom rosół i placki ziemniaczane.
Serio? Dwa dania? Ja bym nie miała czasu stać tyle przy garach. Niektóre matki są nadgorliwe i potem płaczą, że nie mają czasu dla siebie.

Nigdy nie wychodzę do ludzi bez makijażu.
Naprawdę? Boże, próżność właśnie sięgnęła zenitu! Może jeszcze śmieci idziesz wyrzucić w pełnym makijażu?! Współczuję chłopu jak rano wstaje i Cię widzi bez tapety.

Nigdy nie maluję się nawet na jakieś wyjścia.
Naprawdę? Można być tak leniwym żeby sobie oka nie podmalować? A wiesz w ogóle co to takiego dbanie o siebie? Później dziwią się takie, że facet odchodzi do bardziej atrakcyjnej.

Pobieram 500 plus
Oczywiście najlepiej żerować na państwie i na moich podatkach. Dzieci narobić i cieszyć się, że państwo da. Żenada, ale czego spodziewać się po wyborach PiSu.

Nie korzystam z dodatku 500 plus.
Pewnie, po co kupić dziecku lepsze buty niech chodzi w byle jakich. Przecież to są pieniądze na dzieci, jak można odmówić polepszenia życiu dziecka tylko dla chorej ideologii lub, bo nie lubię PiSu. Nie pobiera, bo pewnie nie ma dzieci karierowiczka jedna i jeszcze się tym szczyci.

Nie mam dzieci.
Egoistka. Przecież dziecko to ukoronowanie miłości! Jak można nie chcieć mieć chociaż jednego dziecka? Kiedyś zostaniesz na tym świecie sam/sama jak palec i nikt ci nawet szklanki wody nie poda. Zobaczysz!

Mam troje/ czworo… dzieci
No tak, biznes 500 plus się kręci. A wiesz co to antykoncepcja? To już koniec produkcji czy dopiero półmetek? Boże i tak całe życie w pieluchach! Wrr!

Nie będziemy brać ślubu, nie potrzebujemy papierka żeby ze sobą być.
Jasne, a potem płacz, że zdradził bądź zdradziła! I pewnie któreś, w końcu odejdzie bez wzruszenia tak jak stało. Ślub to przypieczętowanie miłości, to dowód, że naprawdę chce się być razem!

Zamierzamy zawrzeć związek małżeński!
I po co? Niektórym chęć założenia sukni ślubnej przesłania normalne myślenie. Myślisz, że to Wam coś zagwarantuje? To tylko strata pieniędzy, a gwarancji żadnej. To nie średniowiecze żeby coś komuś ślubować.

Jestem wegetarianinem.
Następny nawiedzony i pewnie jeszcze ekolog. Białka zwierzęcego niczym nie zastąpisz. Siebie tak karm, ale nie pisz innym, że to normalne żywienie! Współczuję siedzieć na grillu i nie wpierniczyć kiełbasy albo steka. Szkoda mi Ciebie.

Jem mięso.
Przyczyniasz się do zabijania zwierząt! Jak możesz jeść kotleta i czerpać z tego zadowolonie. Możesz tak się żywić, ale nie pisz innym, że to jest normalne! W dzisiejszych czasach wiemy, że nie jest.

Inbound8908356140476613251

Wierzę w Boga

Boga nie ma! Ja wierzę tylko w siebie, nie rozumiem jak można być tak naiwnym i wierzyć w jakiegoś faceta chodzącego w sandałach z rzemykami? I gdzie on jest w obliczu tylu cierpienia? Ha, ha, ha!

Nie wierzę w Boga!
Ale jak trwoga to Boga! Ja wierzę i współczuję pustki w sercu tym co się Go wypierają. Możesz nie wierzyć, ale w moim życiu Bóg zajmuje ważne miejsce, możesz po prostu uszanować to, że ktoś w Niego i Jemu wierzy?

Lubię seks!
A potem dziwią się, że 500 plus kwitnie. Może jeszcze pochwal się jak to robisz. Jesteś obleśna i wyuzdana. Masz dzieci? Nie wstyd Ci tak pisać? Widać, że pewnie nogi rozkłada na prawo i lewo.

Seks jest mi obojętny i uważam, że nie jest najważniejszy w życiu.
Współczuję temu z kim jesteś. Jakaś oziębła, pozbawiona uczuć, chora kobieta. To już jest zaburzenie. Facet jest Ci wierny? Z takim podejściem chyba raczej nie powinien, nie dziwię mu się z resztą.

Zdradził/ zdradziła mnie mnie!
Pogoń dziada/ pogoń szm#t ę. Zdrady się nie wybacza. Szanuj się i wypierdziel na zbity… Jak raz zdradził to zrobi to kolejny raz.

Zdradził mnie/ zdradziła...
Wybacz, może to po prostu chwila słabości, warto przekreślać tę miłość? Ludzie wyciągają wnioski jak dostaną nauczkę. Ja bym dała ostatnią szansę.
Każdy popełnia błędy…

Zostawiła dziecko w oknie życia.
Wyrodna matka! Choćby nie wiem co mnie w życiu spotkało ja bym tak nigdy nie postąpiła. Jak można porzucić własne dziecko?! Ta kobieta nie ma serca.

Zostawiła dziecko w oknie życia
Lepiej, że tak zrobiła niż miałaby zabić. To czasami najbardziej odpowiedzialna decyzja ze wszystkich możliwych. Bardzo współczuję, ale najwyraźniej nie mogła postąpić inaczej. To też wymaga odwagi.

Małgorzata Rozenek (a tak naprawdę każda inna znana osoba)
Taa.. jak ona ma 45 lat to ja jestem Matka Teresa. Ja mam 53 i wyglądam lepiej, przynajmniej jestem naturalna. Boże ona ma usta jak glonojad. Ile ona ma tych wózków dla dziecka? Jasne, taki brzuch pół roku po ciąży, na pewno zrobiony, jak zresztą cała ona.

Małgorzata Rozenek
No i fajnie, że o siebie dba. Stać ją to sobie może robić usta, cycki i co tylko chce. A niech ma i dziesięć wózków jak jej to jest do szczęścia potrzebne. Nie lubisz człowieka? Nie obserwuj. Proste.

Brajan, Dżesika…
Jak można dać dziecku tak na imię? Patologia! Ooo! I to jest amerykański sen w polaczkowym wydaniu. Współczuję takim dzieciom rodziców, pewnie to same Janusze i Grażyny.

Brajan, Dżesika…
Imię jak imię, każdemu podoba się inne. Ważne żeby dziecko było kochane i mądrze wychowane. Bo nawet Teodora może być okrutnym człowiekiem jeśli będzie pozbawiona miłości i zasad moralnych.

Kijek
No przecież to nie jest kijek tylko jak już kij! Boże ludzie zdrabniający nazwy są żenujący, a po drugie jaki kijek? To przecież patyk! Patyk? Ty chyba jesteś nienormalna! Weź się człowieku ogarnij! To jest gałąź! Gałąź? Ot błysnęła jak chrząstka w salcesonie! To jest zwykły kawałek drewna! Jak chciałaś zabłysnąć to trzeba było się brokatem posypać.

Kijek
No i fajny! A ile rzeczy można z niego zrobić. To najlepsza zabawka mojego dzieciństwa. Ja z takich kijków zbudowałem nawet szałas. Piękna ta gałąź, można zrobić ekstra ozdobę do domu. Super!

Przypominam:

„Społeczeństwo: bądź sobą
Społeczeństwo: ale nie tak”!

Robisz coś…- źle,
Nie robisz nic…- też źle.

Bądź mądry i pisz wiersze ?

Wracając do początku: Możesz być sobą, ale zapytaj mnie najpierw o zdanie czy taka wersja Ciebie jest prawidłowa i pożądana. I czy ja wyrażam nią zgodę. Bo oczywiście masz prawo żyć po swojemu i wyznawać wartości sprzeczne z moimi, ale tylko do momentu aż spotkamy się w internecie i w komentarzach. Wtedy Twoje bycie sobą możesz między bajki włożyć. Bo oto ja napiszę Ci co masz czuć, jak masz czuć i kiedy masz czuć.

Ale pamiętaj, zawsze bądź sobą ?

Czytaj też: Nadal potrzebna jest pomoc dla Marka Misty ze Starościna. – Tatuś ma szansę żyć – mówi córka Maja.