Mistrzostwa Polski Mastersów w lekkiej atletyce tym razem odbyły się w Olsztynie. Przedstawiciele Słubic ponownie nie zawiedli przywożąc 3 medale.

 Jeśli lekkoatletyka w kategoriach masters (35 lat wzwyż), to oczywiście Małgorzata Krzyżan- kat K50, która wystąpiła tradycyjnie w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Od kilku lat dołączył  do niej również kolejny zawodnik z naszego miasta Arkadiusz Bojarski- kat. M40 w rzucie dyskiem. Ta dwójka wspaniałych sportowców reprezentowała swój klub LKS Lubusz Słubice oraz oczywiście nasze miasto w Mistrzostwach Polski w Olsztynie (25-27.06.2021).

Nasza mistrzyni przywiozła dwa medale, w tym ten najcenniejszy złoty w swojej koronnej dyscyplinie. Z kolei w kuli zajęła miejsce trzecie. Z kolei Arek Bojarski otarł się o złoto ostatecznie zajmując miejsce drugie i oczywiście srebro. 

Oto wyniki:

Rzut dyskiem

  1. Małgorzata Krzyżan -36.80

Pchnięcie kulą- brąz

  1. Małgorzata Krzyżan-  10.60

Rzut dyskiem

  1. Arkadiusz Bojarski- 36.75 (do złota zabrakło zaledwie 6 cm)

Czytaj też: Piękne sukcesy Zuzanny Buchowieckiej