W ostatni weekend w ośrodku wypoczynkowym „Magic Camping” odbyło się drugie spotkanie tegorocznej edycji II Grand Prix Siatkówki plażowej.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn w składach:
„Dziki” – Wojtek Rożnowski i Karolina Baran
„Świnki” – Karolina Lenc i Ula Tymczyn
„Ta Kaitaka” – Karolina Kępa i Ewelina Kurcz
„Asy spod liścia” – Filip Sienkiewicz i Grzegorz Turek
„Paranienormalni” – Jarek Burkiewicz i Bartosz Krawiec
„Bliźniaki” – Matusik Paweł i Marcin Gąsiorek

Podobnie jak w poprzednim tygodniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy z czego wyjście mogły zagwarantować sobie dwie drużyny. Po pierwszych rozstrzygniętych meczach do półfinałów dostały się:
Z grupy A: „Ta Kaitaka” i Paranienormalni
Z grupy B: „Blizniski” i „Dziki”

Do pierwszego meczu półfinałowego przystąpiła „Ta Kaitaka” i „Dziki”, po wielu wymianach i zaciętym pojedynku to drużyna „Dziki” dwoma wygranymi setami otworzyła sobie drzwi do finału. Następnie na boisku pojawili się „Bliźniaki” i „Paranienormalni”. Chłopaki przez większą część pojedynku szli niemal punkt za punkt, jednak na końcówkach to „Bliźniaki” przełamywali wyniki i wygrali z przeciwnikami 2:0.

Następnie między damską drużyną „Ta Kaitaka” a chłopakami z zespołu „Paranienormalni” doszło do walki o brązowy medal. Dziewczyny jednak nie pozostawiły złudzeń chłopakom, że to na ich szyjach on zawiśnie. Wisienką na torcie był mecz o złoto drużyn „Dziki” i „Bliźniaki”. Walka toczyła się do samego końca z małą różnicą punktową, jednak w Tie-breaku to „Bliźniaki” przejęli prowadzenie i zdobyli dodatkowe 100 punktów do klasyfikacji generalnej oraz złoty medal.

Ośrodek i w tym roku rozpieścił drużyny swoją gościnnością. Zadbano o nawodnienie, a także każdy z uczestników
dostał bon na pizze w plażowym barze. Bardzo dziękujemy właścicielowi ośrodka – Robertowi Gruszce za możliwość organizacji i zaangażowanie w to wydarzenie – mówi Krzysztof Skrzypnik – organizator turnieju.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach prezentuje się następująco:
1. „Ta Kaitaka” – 160 pkt
2. „Bliźniaki” – 140 pkt
3. „Dziki” – 130 pkt
4. „Świnki” – 120 pkt
5. „Asy spod liścia” – 60 pkt
6. „Paranienormalni” – 50 pkt
7. „Serbowiaki” – 30 pkt

To wszystko jednak może ulec zmianie, gdyż punktacja jest bardzo gęsto rozstawiona a przed nami w tym sezonie jeszcze 3 turnieje. Najbliższy już w tę sobotę na boisku w Lemierzycach. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału !
Zapisy u kierownika turnieju pod numerem: 501 557 207

Autor: Urszula Tymczyn

Czytaj też: Za nami już trzeci Memoriał wędkarski im. Krzysztofa Gancarza