Spełniło się życzenie/marzenie Wojciecha Tomkowa o zdobyciu na własność okazałego pucharu za trzecie zwycięstwo w miedzyrzeckim turnieju tenisa ziemnego.

Turniej memoriałowy im. Henryka Dobrowolskiego to już 16-letnia tradycja. Pan Henryk był prekursorem tego sportu w Międzyrzeczu, a jego następcy postanowili w taki aktywny i sportowy sposób (pewnie jakby sobie tego życzył) uczcić jego pamięć.

Rozgrywki turniejowe odbyły się  w 5 kategoriach wiekowych. Nas słubiczan najbardziej ciekawiły wyniki Wojtka Tomkowa w kategorii 40-49 lat. Dla przypomnienia ostatnio pisaliśmy w kontekście jego sukcesów w Polskiej Lidze Tenisa Ziemnego.

– Międzyrzecz to dla mnie wyjątkowe miejsce. Udało mi się tu wygrać w dwóch ostatnich memoriałach. W tym roku chciałem postawić kropkę nad i zawalczyć o trzeci triumf. Tym bardziej, że regulamin imprezy w takim przypadku przewiduje przekazanie na własność i na zawsze pięknego pucharu do tej pory tzw. przechodniego – komentuje nasz mistrz.

Jak zaplanował tak zrobił. W tej kategorii wiekowej zagrało 12 zawodników systemem pucharowym. Pierwsza pucharowa runda to wolny los. Dalej łącznie z finałem Wojtek zagrał trzy mecze. Wszystkie wygrał po 2-0 w setach. W wielkim finale jego przeciwnikiem był Paweł Grabski i wynikiem 6-4, 6-1 pokazał po raz kolejny swą klasę. Co ciekawe z tym samym zawodnikiem, również w wygranym finale zmierzył się w ubiegłym roku.

Przekazanie wspomnianego już, prawie półmetrowego pucharu odbyło się podczas uroczystej ceremonii dekoracji. Miłym akcentem, zwłaszcza dla wylosowanych beneficjentów była loteria z nagrodami rzeczowymi. Tradycyjnie, co potwierdzone zostało na przestrzeni wielu lat podczas różnych losowań Wojciech Tomków również tym razem nagrodę zgarnął.

Gratulujemy zatem ponownie i w tym momencie, i przy tej okazji pozdrawiamy też młodszą nie mniej zakochaną w tenisie ziemnym Dominikę „Dominatorkę” Podchajecką z Górzycy. O jej wielkich i wspaniałych sukcesach również cały czas z dumą już wiele razy „donosiliśmy” na naszym portalu. Wiemy na pewno, iż Dominika jeszcze pokażę, na co ją będzie stać już w dorosłym tenisie.

Cieszy bardzo fakt, że wspomniana tu dwójka sportowców reprezentująca i promująca obie gminy i powiat, pomimo różnicy wieku jest także ambasadorem tenisa ziemnego w całej Polsce, a w przypadku Dominiki na arenach międzynarodowych.

Czytaj też: Wojciech Tomków – ikona słubickiego tenisa ziemnego