Już po raz szósty brać wędkarska spotkała się na całonocnych zawodach „O Puchar Norwega”. Tajemniczym „Norwegiem” i sponsorem tego wydarzenia jest słubiczanin Tomasz Szczerbo, któremu asystowały i czynnie pomagały żona Andżelika i córka Zosia.

Na zaproszenie sponsora, a także głównego realizatora zawodów (niezawodnego Koła PZW nr 2 w Słubicach) pod pełną nazwą „Nocne Zawody Gruntowe Parami o Puchar Norwega” odpowiedziało dokładnie 31 par. Wśród tych duetów wystąpiła jako jedyna pani Lucyna Partacz, tworząc team ze swym mężem Krzysztofem.

Jeśli zawody nocne to oczywiście wszystko zaczęło się jeszcze w sobotę 28 sierpnia. Tradycyjna odprawa techniczna, losowanie stanowisk, które automatycznie przyznawały również start w jednym z dwóch sektorów „A” i „B” i wreszcie rozjazd do miejsc łowienia na odrzańskich „główkach” w rejonie od mostu w dół rzeki. Właściwe łowienie rozpoczęło się o godz. 19.00 i trwało równo 12 godzin. Potem jeszcze obowiązkowe odwiedziny ekipy sędziowskiej, która wyposażona w swoje atrybuty zwane wagami przystąpiła do swych czynności.

Miasteczko wędkarskie wyposażone w jak zwykle w część kulinarną (pozdrowienia dla głównodowodzących Andżeliki Szczerbo i Piotrka Łysiaka) zapełniało się kolejnymi zawodnikami na gorąco komentującymi swe nocne wyczyny… wędkarskie. Oprócz flaczków, wszelakiego mięsiwa z grilla, gorącej kawy i herbaty oraz ciasta na najlepszych czekały piękne puchary i nagrody rzeczowe. Gdy już sędzia główny Bogdan Hryniewicz ułożył wszystkie karty startowe we właściwej końcowej klasyfikacji, po nieoficjalnym ogłoszeniu wyników i braku protestów przystąpiono do dekoracji. Zwyczajowo nagrodzono pierwsze sześć miejsc (odpowiednio lepsze wyniki w sektorach), nie zapomniano także o specjalnej nagrodzie dla pań/uczestniczek. Tak jak już wspomnieliśmy tym razem była to jedyna pani Lucyna. 

Oto pierwsza szóstka i ich punktowo/wagowe wyniki:

  1. Jacek Ptak & Przemysław Szewieliński- 39,440
  2. Zdzisław Mazurek & son Mariusz Mazurek- 35,220
  3. Piotr Kolowca & Dawid Szmyt- 24,610
  4. Łukasz Stachowski & Grzegorz Łączyński- 19,500
  5. Andrzej Szlucha & Roman Malinowski- 20,500
  6. Tadeusz Jankowski & Grzegorz Ogiejko- 19,100

Natomiast płynną niespodziankę ufundowaną przez Darka Górowskiego dla pary z pechowo/szczęśliwego 13 miejsca otrzymali Marek Choina i Piotr Kołodziński (14,130). Kulminacją dekoracji było losowanie wędkarskich nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników, a także….. zaproszenie już dziś na kolejne „norweskie” zawody za rok.

Czytaj też: Polonia Słubice – Odra Nietków: Remis ze wskazaniem [FOTO]

 

[ngg src=”galleries” ids=”158″ display=”basic_thumbnail”]