Coraz krótsze dni, niższe temperatury, brak słońca powodują, że nasze samopoczucie się zmienia i odczuwamy jesienną chandrę. Co zrobić, by pogoda i pora roku nie wpływała na nas negatywnie? Oto kilka sposobów na jesienny zły nastrój.

1. Zorganizuj swój dzień.

Planowanie i organizacja to sposób na sukces w wielu dziedzinach życia. Warto umiejętnie planować swój czas, by móc cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem i w wolnym momencie poświęcić się ulubionemu hobby. W taki sposób najszybciej odpoczywamy i regenerujemy siły. Warto o tym pamiętać i z tygodniowym wyprzedzeniem wypełniać kalendarz.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

2. Zadbaj o dobry sen.

Sen to podstawa zdrowego trybu życia. W czasie snu nasz organizm się regeneruje, a my nabieramy sił do funkcjonowania w ciągu dnia. Osoby, które z jakichś powodów nie śpią zbyt dobrze mają obniżoną odporność, gorzej funkcjonują, uśmiechają się rzadziej niż inni. Dorosły człowiek powinien spać od 6 -8 godzin, by być wypoczętym. Jakość snu jest niezwykle ważna, dlatego należy o tym aspekcie życia pamiętać.

3. Wspominaj wakacje.

Często przyczyną jesiennej chandry jest tęsknota za słońcem i wakacjami. Kto jednak powiedział, że urlop nie może trwać dłużej? Jeśli kolejne wolne dni nie wchodzą w grę, warto zorganizować ciekawe wycieczki, wyjazdy w weekend. To okazja, by zwiedzić niezwykłe regiony naszego kraju, pobyć z rodziną, odpocząć od codzienności i cieszyć się wakacjami w samym środku jesieni.

4. Spraw sobie przyjemność.

Drobne przyjemności, radości są najlepszym sposobem na jesienne złe samopoczucie. Dla jednych będzie to lektura książki ulubionej pisarki, dla innych kubek grzanego wina wypity wieczorem z ukochaną osobą. Warto się rozpieszczać. W drodze do pracy można zatrzymać się przed ulubioną kawiarnią i poprosić o kubek aromatycznej, waniliowej latte. Można również sprawić przyjemność komuś, kogo się kocha, lubi czy ceni. Jesteśmy szczęśliwsi, kiedy obdarowujemy uwagą czy drobnymi prezentami innych. Taka postawa bardzo poprawia samopoczucie.

5. Nie rezygnuj z ruchu.

Jesień to doskonała okazja, by wrócić do sportu. Ruch to zdrowie, ale też poprawa samopoczucia. Endrofiny po wysiłku sprawiają, że jest nam po prostu dobrze. Wystarczy zwyczajny, długi spacer i liczenie kroków. Doskonale sprawdzi się jazda rowerem czy pójście na basen. Każda aktywność jest ważna i potrzebna, wybór rodzaju sportu zależy od nas samych.

6. Bo we mnie jest seks.

Namiętność w związku odgrywa niezwykłą rolę. Zbliża ludzi, poprawia relacje, jest wyrazem miłości. Małżeństwa czy pary z długim stażem często zapominają, jaką moc posiada seks z ukochaną osobą. Dlatego to jeden z najlepszych sposobów na zadowolenie , nawet kiedy za oknem pada i wieje silny wiatr.

7. Obejrzyj ulubiony serial.

Wielu z nas czekało na wrzesień, ponieważ właśnie w tym miesiącu swą premierę miało wiele ( szczególnie polskich) seriali. Wybór jest ogromny. Platformy streamingowe prześcigają się w zdobywaniu klientów kusząc coraz to nowszymi, atrakcyjnymi tytułami. Dobrym sposobem na jesienną chandrę jest obejrzenie kolejnego sezonu ulubionego serialu. Do tego rozgrzewająca herbata z miodem i cytryną. Czego jeszcze potrzeba do szczęścia?

Czytaj też: Jak wykorzystać dynię w kuchni?