Straż Miejska w Słubicach informuje, że 1 listopada 2021 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka.

Dojazd do parkingów położonych wokół cmentarza i bazaru odbywać się będzie ul. 1 Maja i ul. Kupiecką, a wyjazd ul. Sportową, a dalej Rzepińską, Obozową i Folwarczną. Fragment ul. Sportowej na odcinku od drogi brukowej na cmentarz do skrzyżowania z ul. Obozową i Rzepińską będzie ulicą jednokierunkową.

Bezpośrednio do cmentarza dojechać będą mogły tylko osoby niepełnosprawne i starsze. Wyjazd z tego parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Sportowej specjalnie utwardzonym i oznakowanym zjazdem za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Prosimy Państwa o korzystanie w tym dniu w większym zakresie z komunikacji miejskiej oraz przemieszczanie się na cmentarz w miarę możliwości pieszo. Wpłynie to na poprawę płynności ruchu na drogach dojazdowych, ułatwi pracę służbom porządkowym i przyśpieszy dotarcie Państwa do cmentarza.

Gmina opłaci dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej, aby mieszkańcy mogli dojechać na cmentarz. Szczegóły w załączniku.

Przypominamy również o obostrzeniach związanych z pandemią Covid-19. Prosimy nie gromadzić się w dużych grupach i zachować dystans od drugiej osoby na ok. 1,5-2 m.

Szczegóły na załączonej mapce.

Czytaj także: Prokurator: Zakład pogrzebowy w Słubicach pobiera niesłusznie opłaty. To oszustwo! Zakład: Opłaty są uzasadnione!