Jako patron medialny zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który skierowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z ternu gminy Słubice. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Głównym organizatorem kolejnego konkursu plastycznego (pierwszy odbył się w ubiegłym roku) jest słubickie stowarzyszenie „Przystań”. Jest to stowarzyszenie, które zgodnie z pełną nazwą zajmuje się wszelaką pomocą osobom uzależnionym, ich rodzinom, w tym dzieciom. – Jednym z najważniejszych celów naszego stowarzyszenia jest szeroko pojęta edukacja i promocja zdrowego trybu życia, unikania wszelakich używek nie tylko wśród dorosłych ale przed e wszystkim dzieci i młodzieży. Jednym z działań profilaktycznych są między innymi konkursy plastyczne, takie jak ten na który właśnie zapraszamy dzieci.- zachęca Monika Smolińska- szefowa stowarzyszenia.

Tematem tegorocznego konkursu plastycznego jest artystyczna odpowiedź na hasło „Twój sposób na zdrowe i wesołe życie”. Honorowym Patronem konkursu jest Mariusz Olejniczak- burmistrz Słubic, a wsparcia finansowego z budżetu na 2021 rok jest gmina.

– Na dzieła najmłodszych mieszkańców gminy czekamy przez cały listopad. Technika dowolna, format A4 lub A3, kategorie wiekowe to przedszkola oraz szkoły podstawowe z podziałem na kl. I-III i IV- VI. Na najlepszych w każdej tej kategorii za miejsca od pierwszego do szóstego czekają nagrody rzeczowe, wszyscy natomiast otrzymają drobne nagrody pocieszenia i dyplomy.- dodaje Robert Tomczak ze stowarzyszenia.

Ze względu na obostrzenia covidowe prace konkursowe można przesyłać w formie fotograficznej na adres mailowy przystanslubice@gmail.com lub na adres siedziby stowarzyszenia ul. Kościuszki 19a/2/3a, 69-100 Słubice. Istnieje również możliwość odebrania prac z danej placówki w zamkniętej kopercie przez przedstawiciela stowarzyszenia. Kontakt telefoniczny w tej sprawie i całego konkursu 601 641 504 lub powyższy adres mailowy.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie. Podsumowanie wraz z podaniem laureatów (imię, miejscowość lub placówka oświatowa) nastąpi do dnia 10 grudnia.

Zapraszamy serdecznie i życzymy weny twórczej!

Czytaj także: XI Dyktando Słubickie w Collegium Polonicum w Słubicach