Jednym z niewielu miejsc do zabaw w Kunowicach był stary plac przy boisku. Niestety to miejsce regularnie dewastowane i zaśmiecane przez młodzież uległo kompletnemu zniszczeniu. Dawniej stały tam także grille i ławeczki, było to przyjemne leśne zacisze, gdzie w letnie dni pod osłoną drzew można było miło spędzać czas z rodziną lub znajomymi. Nie zostało nic…

Ludzie z biegiem czasu skutecznie doprowadzili do zniszczenia placu zabaw, a ten ze względów na bezpieczeństwo dzieci, musiał zostać usunięty. Zniknął także drugi plac zabaw, wraz ze starym budynkiem szkoły. Aktualnie jedynym miejscem w Kunowicach, gdzie można wybrać się z dzieckiem jest teren wokół świetlicy wiejskiej, który także prosi o odnowę i o to, aby o niego zadbać.

Co dalej? Czy powstanie nowy plac zabaw? Z tymi pytaniami  zwróciliśmy się do sołtysa Kunowic, Pawła Sokołowskiego.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Na przyszły rok na pewno chcemy odnowić teren wokół świetlicy wiejskiej oraz boisko. Dodać nowe bramki, możliwe, że nowe urządzenia dla dzieci. Jeżeli chodzi o plac zabaw przy boisku będziemy ten temat omawiać na zebraniu sołeckim w styczniu – mówi P. Sokołowski.  – Marzymy o skateparku z prawdziwego zdarzenia, ale tutaj muszą partycypować w kosztach prywatne firmy. Liczymy również na pomoc gminy – dodaje z nadzieją sołtys. 

Czy tak się stanie? Czas pokaże. Niewątpliwie mieszkańcy czekają na miejsce, gdzie będą mogli spędzać czas ze swoimi pociechami. 

263144269 715734892738901 1583904193170275290 n
Po placu zabaw pozostał śmietnik. Jego stanu komentować nie trzeba

 

Czytaj także: Można już zgłaszać kandydatów do nagrody im. Karla Dedeciusa