Zimowy Turniej w Palanta o puchar Burmistrza Słubic! 12 lutego w Słubicach odbył się pierwszy turniej palanta, impreza miała charytatywny wydźwięk! Na konto Igi Czekalskiej trafiło ponad 18 tysięcy złotych, to super wynik!

Pomysłodawcą turnieju jest nauczyciel w-f’u ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach Mirosław Dębiec, który grą w palanta zaraził nie tylko swoich uczniów, ale też dorosłych słubiczan. To z nimi założył niedawno Stowarzyszenie Palantowe Kampa Słubice. Oprócz świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji podczas turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy dla chorej Igi Czekalskiej, która walczy z SMA. 

Bardzo się cieszę, że frekwencja dopisała oraz, że udało się zorganizować pierwszy zimowy turniej palanta. Gdy pan Mirosław zwrócił się do mnie kilka tygodni temu z zapytaniem czy obejmę turniej patronatem, bez wahania się zgodziłem. Przypomnę, że wszystkie zebrane środki z licytacji oraz sprzedaży ciast i innych fantów przeznaczone są w całości na pomoc dla małej Igi, która choruje na stwardnienie rozsiane. Robimy wszystko, aby pomóc temu choremu i cierpiącemu dziecku – mówi Burmistrz Mariusz Olejniczak

Udało się zebrać dla małej Igi aż 18 364,47 złotych! Podczas imprezy odbywały się liczne licytacje, sprzedaż ciast i innych pyszności. Można było również kupić wyjątkowe rękodzieła, takie jak urocze i pachnące mydełka. 

Palanciści w akcji!

Turniej był debiutem słubickiej ekipy palantowej KAMPA. Nie było taryfy ulgowej, rywalizowali z najlepszymi! Kampa B zakończyła zmagania na ćwierćfinałach. Kampa A zakończyła rywalizację na 2. miejscu ulegając w finale aktualnym Mistrzom Polski, drużynie z Trójmiasta. Ekipa z Knurowa wywalczyła swoim debiutem 3. miejsce. Swoich sił spróbowali także zawodnicy z Żar. Niespodziewany popis dała Fundacja Grupy Pomagamy, poradzili sobie świetnie! Może to nie koniec ich przygody z palantem? Wszystkim serdecznie gratulujemy, BRAWO!

Działo się!

Stowarzyszenie Palantowe KAMPA postarało się, aby na ich turnieju nikt się nie nudził! Oprawą muzyczną zajmował się DJ Chickin, a dziewczyny z Pole Dance Słubice dały wspaniały pokaz swoich umiejętności! Tylko spójrzcie!

 

Na turniej przyjechał również gość specjalny Bartosz Zmarzlik (polski żużlowiec, wielokrotny mistrz świata), wychowanek i kapitan Stali Gorzów. Chętnie przybijał piątki i robił sobie pamiątkowe zdjęcia z fanami!

img 0052

Do zbiórki pieniędzy dla Igi przyłączyły się także inne znane osoby, takie jak Sara James, która na licytację przekazała swoją koszulkę z autografem. Wszystkie aukcje prowadził duet, w skład którego wchodził sołtys Kunowic – Paweł Sokołowski oraz Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Sprawdzili się świetnie! Bardzo cieszy nas tak ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników turnieju! Ale co na ten temat ma do powiedzenia samo Stowarzyszenie Palantowe KAMPA? Pytamy!

Wydarzenie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, wsparcie jakie otrzymaliśmy przed i w trakcie turnieju było niewiarygodne. Udało nam się zebrać dla Igi 18364,47 zł, a to jeszcze nie koniec. Część aukcji zostanie zorganizowana w Internecie, dzięki temu kwota ta jeszcze wyraźnie wzrośnie. Aspekt sportowy? Lepszego debiutu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Drugie miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju to nasz wielki sukces. Pragniemy wszystkim bardzo podziękować! Osobom i firmom za pomoc w organizacji tego wydarzenia, kibicom którzy tak chętnie wsparli zbiórkę dla Igi oraz drużynom, które mogliśmy ugościć w Słubicach – podsumowuje Stowarzyszenie KAMPA

Wszystkim graczom palanta życzymy kolejnych sukcesów i czekamy na następną imprezę! Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie! #palantpowraca #dobropowraca

Czytaj także: Gra w palanta została zapomniana, a my ją odkurzamy – mówią członkowie Stowarzyszenia Palantowego KAMPA Słubice

[ngg src=”galleries” ids=”225″ display=”basic_thumbnail”]