Iga Czekalska choruje na rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu 1, najgorszą i najbardziej agresywną postać tej choroby, w której bez leczenia dzieci umierają przed drugimi urodzinami…  Choroba dzień po dniu odbiera jej siły.  Igunia waży już 11 kilogramów, a terapię genową można podać tylko dzieciom, ważącym do 13,5 kilograma. Czas ucieka, razem możemy więcej!

 

Dziewczynkę zapewne większość z Was już zna z Internetu… Organizowane były dla Igi liczne festyny, biegi, zbiórki, licytacje, imprezy charytatywne, niestety wciąż brakuje ogromnej kwoty, aby jej pomóc.  

Nasza zbiórka trwa już 8 miesięcy, a mamy ledwo 12% pełnej kwoty. W takim tempie będziemy zbierać jeszcze prawie 6 lat… Problem taki, że Iga tych lat nie ma…. W tym czasie SMA zabierze jej wszystko to, co najcenniejsze. Krok po kroku… – piszą rodzice dziecka

WESPRZYJ IGĘ FINANSOWO

 

Zbiórka makulatury!

Tona makulatury to aż 500 złotych na konto małej Igi! Sprawdź, czy w domu nie zalegają Ci niepotrzebne gazety, kartony, katalogi, ulotki, czasopisma lub książki (bez okładek) i zanieś je do odpowiedniego punktu! 

  • Słubice (stacja Total, ul. Transportowa 12),

  • Biblioteka publiczna w Rzepinie,

  • Kostrzyn n/O (parking MOSIR).

Bardzo owocną zbiórkę makulatury zorganizowało także LO Rzepin w Zespole Szkół! Brawo!

– Efekty zbiórki przerosły największe oczekiwania – pisze Gmina Rzepin

274176761 4423785071059017 6295019551569600203 n
Zbiórka makulatury w Rzepinie 

 

Na Facebook’owej grupie z licytacjami jest już ponad 10 tysięcy osób! Codziennie dodawane są nowe aukcje oraz kolejne pomysły jak pomóc uzbierać dziewczynce niezbędną na leczenie kwotę. Na  Internetowym „bazarku” znajdziesz przeróżne rzeczy, takie jak sentymentalne starocie, rękodzieło, czy cenne perełki…  Możesz wystawiać i licytować!

 

– Od 9 miesięcy walczymy dla małej Igi Czekalskiej z Boczowa, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Nasz czas liczymy na kilogramy, których Idzie zostało niewiele. Terapię genową można zastosować u dzieci, których waga nie przekracza 13,5 kg, nasza wojowniczka waży już ok 11kg dlatego czas nas nagli i błagamy ludzi o dobrych serduszkach do pomocy. Datki można wpłacać na https://www.siepomaga.pl/iga. Jednocześnie zachęcam, aby zajrzeć na grupę licytacyjną dla Igusi – Iga i jej walka z Sma. Tutaj można wystawić rzeczy, których nie używamy, bądź kupić wspaniałości od innych grupowiczów. Mamy tutaj kiermasz książki, kiermasz ciast oraz swojski kiermasz z produktami uzyskanymi przez pracę ludzkich rąk. Znajdziesz u nas prawie wszystko na prezent, do domu, czy dla dziecka. Zachęcamy ogromnie do zbiórki surowców wtórnych. Zbieramy makulaturę, nakrętki plastikowe, baterie i puszki aluminiowe. Obecnie na stałe stoją kontenery na makulaturę dla Igi w Słubicach, Kostrzynie, Rzepinie i Sulęcinie. Nakrętki można oddawać do Osp Boczów bądź napisać na priv do administratorów w celu ustalenia szczegółów odbioru. Zachęcamy wszystkich do wspólnej pomocy. Razem możemy więcej! – mówi administratorka grupy, Jowita Niekrasz

 

GRUPA – IGA I JEJ WALKA Z SMA

Słubice pomagają

 

W Słubicach niedawno był organizowany Turniej Palanta o Puchar Burmistrza Słubic, na którym Stowarzyszenie Palantowe Kampa uzbierało dla Igi ponad 18 tysięcy złotych! Do akcji włączyli się rozpoznawalni ludzie, tacy jak Bartosz Zmarzlik, który był osobiście na turnieju, czy Sara James przekazując na licytację swoje gadżety. 

 

projekt bez tytułu (20)
Zimowy Turniej Palanta o Puchar Burmistrza Słubic 

 

Gorąco zachęcamy Was do udziału w licytacjach, w zbiórce makulatury, dokonajcie, chociażby najmniejszej wpłaty! Jeśli nie możesz wesprzeć finansowo – udostępnij, aby dotrzeć do jak największej ilości osób! Pomóżmy tej małej dziewczynce, RAZEM!

Czytaj także: POLICYJNA ESKORTA DO SZPITALA RODZĄCEJ W SAMOCHODZIE KOBIETY!