img 9518
Pierwsze spotkanie odbyło się 11.04.2022 r. ,w którym udział wzięła zaproszona młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach. Fot. Biblioteka Słubice

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice rusza cykl spotkań dotyczących historii regionu. Wykłady prowadzone są przez znanego w naszym mieście regionalistę oraz społecznego opiekuna zabytków – Rolanda Semika.

Pierwsze spotkanie z cyklu historia regionu odbyło się 11.04.2022 r. ,w którym udział wzięła zaproszona młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.  Tematem wykładu była kuchnia regionalna. Prowadzący w ciekawy sposób przekazał wiedzę na temat potraw, na które wpływ miała ludność przybyła do naszego regionu po II wojnie światowe. Kuchnia ta stanowi zlepek tradycji  z różnych kultur.

Województwo lubuskie słynie w Polsce z licznych jezior, lasów , rzek i to właśnie na bazie naturalnych produktów opiera się kuchnia lubuska. Młodzież z zainteresowaniem śledziła historię lokali, restauracji, które w przewyższającej części już nie istnieją, jak np. Bar „Rondo”.

Bardzo dziękujemy Panu Rolandowi Semikowi za poświęcony czas i za chęć przekazania wiedzy, którą posiada. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w maju. 

Czytaj też: Kawiarnia „Irena” oraz bar „Rondo”. Jak nasi mieszkańcy wspominają legendarne słubickie lokale?