Już w latach 2020 i 2021 odbył się z wielkim sukcesem Frankfurt-Słubice-Pride: za każdym razem prawie 1000 queerowych ludzi, ich przyjaciół oraz osób wspierających wzięło udział w demonstracji, maszerując przez Dwumiasto i dając silny znak transgranicznej solidarności za społecznością LGBTQIA+. Teraz nadszedł czas na trzecią już edycję Marszu Równości, który – już tradycyjnie – odbywa się w pierwszym weekendzie września: tegoroczna demonstracja odbędzie się czwartego września 2022 roku.

Celem Marszu Równości jest wzmocnienie oraz żądanie zarówno widoczności, jak i bezpieczeństwa queerowej społeczności w naszym Dwumieście. Ponadto uczestnicy protestują przeciwko szeroko rozpowszechnionym, zwłaszcza w Polsce, postawom i stanowiskom antyqueerowym, które nie tylko są akceptowane, ale również i chronione przez polityków.

„Queers Against Borders“

Tegoroczna edycja Marszu Równości jest także bardziej zaangażowana w prawa queerowych uchodźców oraz odbywa się pod hasłem „Queers Against Borders“, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w świetle globalnych konfliktów w Ukrainie, na Bliskim Wschodzie, na zewnętrznych granicach UE itd. Jednocześnie poruszony zostanie problem drastycznie narastającej
międzynarodowej transfobii. Organizatorami Marszu Równości są osoby z Niemiec i Polski, które połączyły się w zespół liczący około 20 osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkie queerowe osoby, aktywistów, organizacje i osoby sojusznicze ze Słubic i Frankfurtu, Brandenburgii i Lubuskiego, Polski i Niemiec do Dwumiasta, aby przemaszerować z nami i po raz kolejny pokazać widoczność i solidarność – zapraszają organizatorzy.

LGBTIQIA+ oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe, interseksualne, aseksualne oraz wszystkie inne queerowe osoby.

Więcej informacji:
Strona na Facebooku: www.facebook.com/frankfurt.slubice.PRIDE
Instagram: @slubice.frankfurt.PRIDE

Źródło: Orga Pride

Czytaj też: Marsz Równości 2021 [DUŻA GALERIA ZDJĘĆ]

Przypomnijmy jak wyglądał Marsz Równości w ubiegłym roku [FOTO] i dwa lata temu [VIDEO]

[ngg src=”galleries” ids=”240″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]