stock 55
Gmina Słubice otrzyma dwie dotacje

W ramach 2.edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Gmina Słubice otrzyma dwie dotacje: ponad 4, 7 mln zł, na II etap przebudowy ul. Kopernika oraz 9, 5 mln zł na budowę lokalnych oczyszczalni ścieków i systemu kanalizacji sanitarnej w  Świecku, Rybocicach i Kunicach.

– W ramach 2. edycji tego programu złożyliśmy trzy wnioski o dofinansowanie i dziś dowiedzieliśmy się, że dwa nasze projekty zostały pozytywnie rozpatrzone – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak nie kryjąc radości z tego faktu.

Przypomnijmy. Gmina Słubice zabiegała m.in. o pieniądze na II etap przebudowy ul. Kopernika. Planowany jest on na przyszły rok. Obecnie trwają prace przy modernizacji pierwszej części ulicy. Na te prace także pozyskaliśmy ponad 2,2 mln zł z Polskiego Ładu.

W ramach tej inwestycji zostało już przebudowane skrzyżowanie ul. Kopernika z ul. Mickiewicza i zmodernizowany fragment drogi. W sumie, w ramach I etapu przebudowy ul. Kopernika zostanie zmodernizowany, w tym roku, 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania do ostatniego budynku przed przedszkolem Jarzębinka. Przebudowane zostaną również: kanalizacja deszczowa, chodniki, zjazdy na posesje. Przy drodze staną nowe lampy, powstaną miejsca parkingowe i przejście dla pieszych.

9,5 mln zł otrzymamy też na budowę lokalnych oczyszczalni ścieków i systemu kanalizacji sanitarnej w  Świecku, Rybocicach i Kunicach. 

Niestety, trzeci nasz wniosek, na przebudowę ul. Folwarcznej, nie znalazł się na liście inwestycji przewidzianych do dofinansowania. Na przebudowę drogi przy ul. Folwarcznej, która miałaby łączyć się z drogą krajową nr 31 (odcinek o długości 5 km) wnioskowaliśmy o blisko 29,5 mln zł.

Źródło: Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Słubicach

Czytaj też: Społeczność LGBTQIA+ i osoby ją wspierające przemaszerują ponownie ulicami Słubic