135 196653
Fot. Lubuska Policja

W miejscu, które mieszkańcy zaznaczyli jako niebezpieczne z powodu przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymano kierowcę, który rozwinął prędkość do 104km/h. Stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 zł mandatu.  

W sobotę (4 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym w miejscowości Kunowice, gdzie mieszkańcy wirtualnie zgłosili za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Mimo faktu, że wielokrotnie kierowcy byli w tym miejscu karani mandatami, jeden z nich postanowił nie zwalniać w obszarze zabudowanym i w rejonie szkoły rozwinął prędkość 104 km/h. Taki styl jazdy musiał spotkać się ze stanowczą reakcją policji. Kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci bardzo poważnie traktują wszelkie zgłoszenia ze strony społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i nieprawidłowościach, które zauważają w miejscu swojego zamieszkania. Bardzo pomocna w kontakcie z policją jest aplikacja mobilna Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za pomocą tej aplikacji tylko w jednym miejscu, dzięki mobilnemu zgłoszeniu policjanci ujawnili i ukarali mandatami dziesiątki kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości. Pomimo prowadzonych cyklicznie kontroli, jeden z kierujących w sobotni wieczór (4 czerwca) nie zamierzał ściągać nogi z gazu i pędził główną drogą z prędkością 104 km/h. Policjanci nie dają przyzwolenia na karygodne i rażące nadużycia przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Jak zaznaczyć?

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk „ZGŁOŚ”.

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zgłoszenia, które każdego dnia są sprawdzane i eliminowane przez naszych policjantów.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: Prokuratura potwierdziła, że ujawnione na mokradłach w Słońsku ciało, to ciało Klaudii Jarneckiej

135 196654
Fot. Lubuska Policja