Już w najbliższą niedzielę, 9 października, na terenie piknikowym Rodzinnego Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta w Kunowicach, odbędzie się piknik integracyjny pod hasłem: „Jestem, więc czuję”. Zobaczcie jakie atrakcje przewidzieli dla Was organizatorzy.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do 16:00. Wstęp na teren piknikowy Uśmiechniętej Planety będzie w tych godzinach dla wszystkich bezpłatny. Najmłodsi od razu ruszą w wir zabawy pod okiem animatorów Uśmiechniętej Planety. Będą konkursy, malowanie buziek, napoje, a gdy zgłodniejecie organizatorzy poczęstują smaczną, ciepłą grochówką.

Piknik przewiduje także atrakcje dla rodziców – opiekunowie uczyć się będą technik relaksacyjnych pod okiem profesjonalistki w tej dziedzinie, instruktorki jogi – Pani Natalii Krystkowiak. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Jak reagować i pomagać przede wszystkim sobie, w ich przezywaniu? Na to wszystko pomożemy znaleźć odpowiedź.

Uczestnicy pikniku obejrzą wystawę prac konkursowych, na temat „Mam eMOCje”, wykonanych przez dzieci ze szkół z terenu Gminy Słubice.  Mini programem artystycznym wystąpią także podopieczni działającego przy Fundacji, Niepublicznego Przedszkola Promet Kids.

9 października serdecznie zapraszamy na piknik. Data nie jest przypadkowa, gdyż niebawem, 10.10., przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego, Na pewno nie zabraknie ciepła, uśmiechu oraz wielu pozytywnych emocji.

Przypomnijmy – projekt „Mam eMOCje, czyli o sile zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” realizowany jest na terenie i przy wsparciu Gminy Słubice, od kwietnia br. W ramach kampanii wolontariusze Fundacji Promet Kids przeprowadzali zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat z większości szkół podstawowych z terenu miasta i Gminy Słubice na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przygotowywany piknik będzie podsumowaniem i zwieńczeniem wielu miesięcy pracy nad uświadamianiem w tej kwestii.

Do zobaczenia!

Autor: Katarzyna Krzemińska

Czytaj też: NATALIA KUKULSKA, NATALIA PRZYBYSZ, RALPH KAMIŃSKI ORAZ MARLA GLEN – TO TYLKO KILKA Z WIELU GWIAZD TEGOROCZNEGO FESTIWALU TRANSVOCALE