Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejny kradziony pojazd. Tym razem łupem złodziei padł kamper o wartości 220 tysięcy złotych.

We wtorek 4 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadząc czynności służbowe na terenie powiatu słubickiego, wytypowali do kontroli drogowej pojazd kempingowy marki Fiat Ducato na belgijskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą kontrolowanego auta był 31-letni Francuz, podróżujący ze swoim 44-letnim rodakiem.

Gdy funkcjonariusze SG zorientowali się, że kierowca nie posiada żadnych dokumentów należących do kampera, od razu nabrali podejrzeń, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Ponadto zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali kluczyka do uruchamiania pojazdu, a funkcjonariuszom oświadczyli, że pojazd uruchamiają przy pomocy komputera.

Podczas sprawdzania auta w poszukiwawczych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że jego właściciel zgłosił kradzież auta na terytorium Belgii.

Z uwagi na fakt, że w toku prowadzonych czynności obywatele Francji zachowywali się nad wyraz nerwowo, funkcjonariusze dokonali ich przeszukania, ujawniając w kieszeni 44-latka pół grama marihuany. Natomiast kierowcę dodatkowo przebadano na obecność substancji odurzających – wynik pozytywny (potwierdzono obecność kokainy, morfiny, ecstasy oraz marihuany).

Francuski kierowca otrzymał zarzut jazdy pod wpływem substancji odurzających, natomiast pasażer pojazdu odpowie za przewóz substancji narkotycznych przez granicę Unii Europejskiej.

Auto o wartości 220 tysięcy złotych zostało zabezpieczone, natomiast kierowca i pasażer przekazani zostali słubickiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Autor:

ppor. SG Paweł Biskupik

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Czytaj także :

 • Podsumowanie projektu „Spotkania edukacyjne ze słubicką wodą”
  Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach w okresie od listopada 2023 roku do czerwca 2024 roku realizował projekt pn. „Spotkania edukacyjne ze słubicką wodą”. W jego ramach odbyły się warsztaty, konkursy i wycieczki adresowane przede wszystkim do dzieci w wieku od 5 do 11 lat, czyli przedszkolaków i uczniów klas II i IV
 • Piknik ze Słubickim Kościołem Bożym w Chrystusie
  Słubicki Kościół Boży w Chrystusie, który ma swą siedzibę przy ul. Paderewskiego 24 zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny. Piknik odbędzie się w sobotę 6 lipca na pl. Bohaterów w godz. 12-16. Gościem specjalnym będzie występ berlińskiego chóru gospel „Gospel Worship Team” . Jednak to nie koniec atrakcji. – Przewidujemy także coś ciekawego i dla dzieci,
 • Dzierganie w słubickiej bibliotece
  Dnia 10.06.2024 r. na tarasie słubickiej biblioteki odbyły się warsztaty z okazji Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Święto to zapoczątkowane zostało w 2005 r. przez Danielle Landes, lecz w naszej bibliotece było obchodzone po raz pierwszy. Atmosfera spotkania, połączona ze słodkim poczęstunkiem sprzyjała nawiązywaniu nowych kontaktów z innymi miłośnikami włóczki, szydełka i drutów. Uczestnicy
 • Dobrze jest mieć eMOCje, dlatego Fundacja Promet Kids zaprasza na bezpłatne półkolonie!
  Po sukcesie I edycji nie mogło być inaczej. Z dumą i radością ogłaszamy, że będzie kontynuacja wspieranego przez Gminę Słubice programu bezpłatnych półkolonii letnich „Mam eMOCje – edycja II”. Na uczestników w ciągu 10 roboczych dni turnusu (1-12 lipca 2024) czekać będzie m.in. aż 5 bloków tematycznych, które prowadzone będą przez wykwalifikowaną panią psycholog: „Pogłębimy
 • Druga Odsłona Nocnego Zwiedzania Cybinki
  Organizatorzy serdecznie zapraszają na drugą odsłonę nocnego, pieszego zwiedzania i odkrywanie piękna historii urokliwej Cybinki, które odbędzie się 14 czerwca. Na uczestników czeka nowa trasa, ciekawe miejsca, fascynujące historie i dyskusje, a na zakończenie – prezentacja przy ognisku. Tak Wygląda Moje Miasto NOCĄ Wydarzenie jest częścią większego cyklu/projektu pod nazwą „Tak wygląda moje miasto NOCA”.