Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejny kradziony pojazd. Tym razem łupem złodziei padł kamper o wartości 220 tysięcy złotych.

We wtorek 4 kwietnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadząc czynności służbowe na terenie powiatu słubickiego, wytypowali do kontroli drogowej pojazd kempingowy marki Fiat Ducato na belgijskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą kontrolowanego auta był 31-letni Francuz, podróżujący ze swoim 44-letnim rodakiem.

Gdy funkcjonariusze SG zorientowali się, że kierowca nie posiada żadnych dokumentów należących do kampera, od razu nabrali podejrzeń, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Ponadto zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali kluczyka do uruchamiania pojazdu, a funkcjonariuszom oświadczyli, że pojazd uruchamiają przy pomocy komputera.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Podczas sprawdzania auta w poszukiwawczych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że jego właściciel zgłosił kradzież auta na terytorium Belgii.

Z uwagi na fakt, że w toku prowadzonych czynności obywatele Francji zachowywali się nad wyraz nerwowo, funkcjonariusze dokonali ich przeszukania, ujawniając w kieszeni 44-latka pół grama marihuany. Natomiast kierowcę dodatkowo przebadano na obecność substancji odurzających – wynik pozytywny (potwierdzono obecność kokainy, morfiny, ecstasy oraz marihuany).

Francuski kierowca otrzymał zarzut jazdy pod wpływem substancji odurzających, natomiast pasażer pojazdu odpowie za przewóz substancji narkotycznych przez granicę Unii Europejskiej.

Auto o wartości 220 tysięcy złotych zostało zabezpieczone, natomiast kierowca i pasażer przekazani zostali słubickiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Autor:

ppor. SG Paweł Biskupik

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Czytaj także :