Akcja Zima 2024 w słubickiej bibliotece dobiegła końca. Cykl spotkań dla dzieci w wieku 7-12 lat odbył się pod hasłem „No to gramy i czytamy!”.Podczas ferii młodzi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, m.in. warsztatach walentynkowych, muzycznych oraz spotkaniu o tematyce sportowej.

Warsztaty muzyczne pt. „No to gramy!” poprowadził Kamil Karmelita, słubiczanin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas spotkania wprowadził uczestników w niezwykły świat pełen dźwięków, zachęcił do stworzenia własnych instrumentów muzycznych, a na koniec
do radosnego muzykowania. To były niesamowite, muzyczne doznania!

Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Polskich Olimpijczyków, dlatego biblioteka zaplanowała „spotkanie” z polskimi olimpijczykami. Warsztaty pt. „Herosi – historie o polskich olimpijczykach” poprowadziła Marzanna Ossowska, słubiczanka, nauczycielka nauczania przedszkolnego, lokalna pisarka i animatorka.
Dzieci dzięki książce „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach” Matteo Ciompallini poznały sylwetki sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj na igrzyskach olimpijskich, tworzyli historię polskiego i międzynarodowego sportu. W trakcie warsztatów plastycznych mali uczestnicy zaprojektowali dla siebie własne, złote medale! Bo przecież wszyscy jesteśmy zwycięzcami!

Podczas ferii zaplanowano również spotkania z grupami uczniów biorących udział w półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach oraz Miejskim Domu Kultury w Ośnie Lubuskim.
Zaprosiliśmy dzieci do teatru kamishibai oraz w podróż do przeszłości. W bibliotecznym Dziale Regionalnym dzieci miały okazję poznać historię naszej małej ojczyzny oraz zobaczyć i dotknąć eksponatów, które jeszcze nie tak dawno były w codziennym użytku, a dzisiaj wzbudzają zdziwienie i zaciekawienie.

Zespół BPMiG w Słubicach